Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem lehet pszichológust...

Miért nem lehet pszichológust találni?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy nevezhetem e depressziónak, de legalább 5-6 éve rendszeresen vannak olyan hangulatingadozásaim, hogy az egyik nap nagyon jó kedvem van, örülök mindennek míg a másik nap erőteljesen magamba fordulok.

Sajnos az utóbbi évben/hónapokban már rendszeres a rossz kedv, itthon munka után is szinte mindig lefekszek aludni "az álmaim szebbek mint a valóság" címén.

Meg mert ezzel gyorsabban telik az idő.

Vannak dolgok, amiket várok, vannak céljaim, de minden egyre nehezebb, és sajnos vannak szélsőséges gondolataim.Bár ilyenek régen is voltak, de sosem, egy percig sem gondoltam komolyan azokat, és sosem lettem volna rá képes.Ez is egyre inkább kezd változni.

Mindig úgy voltam vele,hogy azért sok jó napom van, azért mert van 1-1 szar mint mindenkinek, nem fogok szakemberhez fordulni.

Aztán ahogy egyre több szar napom lett már úgy voltam vele,hogy megoldom magam, nem kell segítség, hisz eddig is megvoltam nélküle.Eleve szégyellem is, hogy ilyen gondjaim vannak.A külvilág felé nem mutatom ki, és egyedül is élek, úgyhogy a környezetem biztosan nem tud ezekről, nem is sejti.

A napokban történtek olyan dolgok amik adtak egy hatalmas negatív löketet a szorongó,depressziós énemnek, és emiatt két dolog merült fel bennem.Az egyik a pszichológus.

De bárkit hívtam, (Budapesten) csak az a válasz, hogy várólista, leginkább szeptemberig.Ezek mind fizetősek.

Biztos,hogy nem bírom addig "egyedül", már bármilyen óradíjat kifizetek csak valakivel tudjak végre beszélni legalább 1 órát "aki ért hozzá."

Hol találhatnék valakit, hogy próbálkozzak?



2020. júl. 27. 13:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Ilyenkor mindenki nyaral. Ráadásul sok pszichológus szerintem tavasszal több hónapig nem (nagyon) fogadott pácienst a járvány miatt. Őket nyár elején fogadták ismét, tehát a nyár második felére ütemezte mindegyikük a szabadságát. Most arról ne is beszéljünk, hogy némelyek esetleg pont a bezártságtól golyóztak be, tehát még több ember is mehetett pszichológushoz nyár elején.


Tehát kb. 1-1,5 hónap várakozási idő van, ez egyáltalán nem hosszú. Egy jó szakembernél 1 hónap bármikor simán lehet. Jelentkezz be valamelyikükhöz szeptemberre, addig meg menjél sokat szabad levegőre, és kirándulj, sportolj, strandolj. Az nemcsak a testnek, de a léleknek is jót tesz.

2020. júl. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Sportolok jelenleg is, eljárok a barátaimmal (haverjaimmal - igazi barátaim nincsenek), nincs rengeteg szabadidőm, de az a kevés is nehéz és rendkívül magányos.

2020. júl. 27. 15:03
 3/3 anonim ***** válasza:
Én a hercegnő szindrómamal nem találok egyeetsem.
2020. júl. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!