Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha egy súlyosan depressziós...

Ha egy súlyosan depressziós ember mellé még nárcisztikus is, attól könnyebb, vagy pont hogy nehezebb az öngyilkosság?

Figyelt kérdés

Sajnos magamrol beszélek beszélek, diagnosztizalva vagyok.

Évek óta az öngyilkosságot tartom a leglokigusabb lépésnek, nagyon súlyos depressziom van, volt, hogy fel évig nem jottem ki a szobambol. Ennek ellenére nagyon nehéz elhatarozni, hogy megteszem es elgondolkodtam, hogy ennek a narc. szemelyisegzavarhoz lehet köze. Igazából mar a depressziómat is szinte “diadalnak” elem meg, nem fejtem ki, mert nagyon unszimpatikus lenne, amit mondok... Az öngyilkossággal kapcsolatban is úgy érzem, hogy megélhetném diadalkent, mondván, hogy túl rossz es logikátlan az élet ahhoz, hogy élni akarjam. Viszont másrészt talán pont azért annyira nehéz megtenni, mert egy nárcisztikus személy nyilván nehezen fordul saját maga ellen es azt hiszi, hogy ő a világ közepe. Egyébként gyerekkorom óta valóban megvan az, hogy különlegesnek érzem magam es nem találok olyan embereket, akik érdekelni tudnának, mert mindenkit borzalmasan ostobának, unalmasnak es semmilyennek találok, egy par kivetel van. Ezen kívül meg borderline-nal is diagnosztizáltak, egy totális paradox helyzetnek érzem ezt az egészet.


2020. aug. 5. 13:24
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
81%
Ha van egy agykontrollozó barom mellette aki folyamatosan tolja felé a dolgokat simán öngyilkosságba tudja kergetni az ilyen embert és állítom, hogy a többi problémának is ő az okozója.
2020. aug. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
54%

A valódi diadal nem az öngyilkosság hanem szépen lassan apró lépésenként kijönni a depresszióból pszichológus segítségével majd újra megtanulni élni.

Tapasztalatból írom

2020. aug. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Hogy okozhatna egy “agykontrollozó barom” depressziót es szemelyisegzavart egy embernek? Senki nem kerget az öngyilkosságba, max az élet. Bar sok férget utalok, ez igaz.
2020. aug. 5. 19:48
 4/35 anonim ***** válasza:
Egyetérek a második válaszolóval, bár nincsen ezzel kapcsolatban semmilyen tapasztalatom. Pszichológus/pszichiáter. Meg ott vannak a szociális segélyszolgálatok. (a legtöbb ingyen hívható)
2020. aug. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Számomra furcsa, hogy nárci vagy azok nem igazán akarnak meghalni...inkább gyilkolják a környezetüket. Azon még nem gondolkodtál, mi van, ha félre diagnosztizáltak?
2020. aug. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
83%
Az emberek többsége borzasztóan unalmas ostoba és semmilyen. Ehhez nem kell nárcisztikusnak lenni. Szerintem a nárcizmusnak semmi köze ahhoz hogy valaki meglépi az öngyilkossagot vagy sem. Az életösztön mindenkiben ott van és teljesen nkrmális hogy ha fontogatja is de nem lesz öngyilkos valaki. Szerintem ez a sok diagnózis teljesen lehúz. Talán jobb lenne elfogadni az érzéseidet és nem címkeket ragasztani magadra. Talán akkor az öngyilkosság sem jutna az eszedbe.
2020. aug. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
6-osnak van igaza. 👍
2020. aug. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy felrediagnosztizaltak, abszolút jelen vannak a tünetek, valószínű, hogy a szoc. fóbiám visszafogja kicsit ezt a személyiségzavart. Dettó mint su apám sajnos.

6os, igen, de a legtöbb ember ezt nem érzékeli es baráti, vagy párkapcsolatot is egy perc alatt kialakít boldog, boldogtalannal, mert mindegy nekik. Nyilván a narc. személyiségzavar nem csak ebből all. A szoc. Fóbiámmal együtt pedig csak meg inkább paradoxonnak érzem azt, hogy elek.

2020. aug. 29. 09:11
 9/35 anonim ***** válasza:
A mai pszichiátriai ipar barmilyen eltérésed van a "normálishoz" képest. Rád ragaszt egy címkét. Az a bak hogy akin már van cimke egy idő után próbál megfelelni ennek sőt ez egy igazolásként szolgál neki hogy lehetek ilyen vsgy olyan mert "beteg" vagyok. Én éltem nárcisztikus emberrel. Semmi empátia nem szorult belé és roppant sikeres volt a sikereit pedig mind úgy érte el hogy másokra rálépett. Ő mások romjaiból nyerte az energiáit. Mindig olyan embereket gyűjtött maga köré akik csodalták és megszabadult azoktól akik kétsegbe vonták a csodálatos voltát. Szerintem egy ilyen ember nem szociális fóbiás mert nem igazán törődik azzal ki mit gondol róla hiszen ő fanatsztikus aki rosszat gondol róla az meg hülye. Szerintem eléggé félrediagnosztizáltak. Szociális fóbiás ember is gondolhatja másokról hogy hülyék. Szerintem is az emberek többsége baromi unalmas és ostoba. De ettől még nem vagyok nárcisztikus mert a saját tökéletlenségemet is látom és mély empátiával fordulok minden elesett felé. Gondold ezt át.
2020. aug. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:

A címkékkel az a baj, ha véletlen rossz, ami esetedben valószínű, akkor kontraproduktív. Tehát, ha nem vagy nárci, de ezt egy orvos mondja, akkor azt te szépen elhiszed és annak megfelelően fogsz viselkedni és bebizonyítod, hogy márpedig te tök beteg vagy.

Félreértés ne essék, nem az érzéseidben kételkedek, mert az biztos úgy van ahogy mondod. De ez lehet 100 féle dologtól.

Például, mi van ha Poszttraumás stressztől szenvedsz-PTSD vagy C-PTSD. A nárci viselkedéssel simán összekeverhető.

2020. aug. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!