Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió és pánikbetegség...

Depresszió és pánikbetegség esetén hova/kihez lehet fordulni ahol nem néznek hülyének?

Figyelt kérdés

Szinte sosem járok orvoshoz, nem szoktam beteg lenni, így nem értek ezekhez a dolgokhoz. Hogy tudnám elindítani a folyamatot? Egyáltalán TB támogatással hogyan juthatnék be? Ha minden kötél szakad magánorvoshoz is elmennék, de azt sem tudom ehhez milyen orvost kell keresnem.


Ez sajnos nem újkeletű dolog, kiskorom óta tart, próbáltam magam emgoldani, de egyre lejjebb kerülök, már ott tartok, hogy semmihez nincs kedvem, mert állandóan rosszul vagyok. Muszáj szakemberhez fordulnom. Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. aug. 12. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én először háziorvoshoz mennék, ő pedig adhat beutalót pszichiátriára. Pszichiátrián tudnak segíteni terápiás ülésekkel, esetleg antidepresszánssal vagy másfajta beavatkozással. De nagyon fontos, hogy támogató környezet vegyen körül, akik átsegítenek a nehéz időszakon.
2020. aug. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sehol nem fognak hülyének nézni rengetegen szenvednek ettől a betegségtől.Elmehetsz a házi orvosodhoz is ő majd továbbküld ahova kell.De ha mégsem akkor mehetsz magán rendelésre is.Pszihológus segíthet.Nem vagy hülye szóval ne félj elmenni orvoshoz.Tudom milyen rossz nekem is ez van ráadásul örökletes nálam.
2020. aug. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 TR75 ***** válasza:
Háziorvoshoz menj el. Majd ő intézi a többit.
2020. aug. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Keress egy pszichológust.

Ha nem megy,akkor háziorvos

2020. aug. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Pszichiátriai szakrendelésre nem kell beutaló.


Megkeresed a körzetileg illetékes szakrendelőt/gondozót és kérsz időpontot, de ne azzal kezd, hogy te depressziós meg pánikbeteg vagy, a diagnózisd bízd az orvosra!

2020. aug. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors válaszokat! Ment a zöld pipa mindenkinek :)
2020. aug. 12. 20:30
 7/9 anonim ***** válasza:
47%
Mielőtt bekerülnél az egészségügy mókuskerekébe, tedd rendbe a bélflórádat. Szinte minden mentális betegséget annak felborulása okoz.
2020. aug. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
7. kommentelő, ehhez lenne esetleg forrásod? Mert én ezt így nem hallottam még bizonyítva
2020. aug. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 TR75 ***** válasza:

Biztos Antal Valitól hallotta :-D

:/

2020. aug. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!