Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mikortól kezdhet magánpraxist...

Mikortól kezdhet magánpraxist egy pszichológus/pszichiáter? Tényleg csak egy magánorvossal juthat valamire az ember?

Figyelt kérdés
Eddig 2 állami pszichologusnal voltam es mindkettő tényleg rossz volt... Ha magánhoz megyek számíthatok rá, hogy jobb lesz? Magánról is olvastam mar nagyon rossz véleményeket.
2020. aug. 15. 15:45
 1/6 anonim ***** válasza:
40%

Nagyon nehéz jó pszichológust/pszichiátert találni. Egyrészt kevesebben vannak, mint kellene, másrészt nagyon gyorsan kiégnek. Bár ez a kettő tulajdonképpen összefügg.

Államiban egyszerűen nincs arra idő, hogy rendesen meghallgasson. Privátban néha lehet kifogni jót, de egy vagyon és ahhoz, hogy hasson, sűrűn kell járni, legalábbis az elején.

A fiatal végzősök még lelkesek, saját bőrömön éreztem, csak sajnos tapasztalatlanok, mire beletanulnak, akkorra meg elegük lesz.

2020. aug. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet azért találni jó pszichológust. Csak a megfelelő emberektől kell ajánlást kérni, akik értenek is hozzá.
2020. aug. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az elsőt pont egy másik pszichológus ajánlotta nagyon, aki akkor nem rendelt. Meg is nyugodtam, gondoltam ha egy pszichológus ajánl egy másikat az nem lehet rossz. 2 hetente egyszer tudott volna fogadni es olyan elképesztően amatőr es semmilyen volt, hogy el sem hittem... a másik egy klinikai szakpszichológus volt, akit mar értelmesebbnek találtam, de több ülés alatt sem indultunk el semerre, meg sem éreztem, hogy voltam nála. Sokszor semmit sem tudott reagálni arra, amit mondtam..
2020. aug. 16. 00:08
 4/6 anonim ***** válasza:
Magánban is rettentően sok a rossz, sajnos.
2021. márc. 19. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tündérhegyen mi a helyzet? Azok csak jók
2021. márc. 19. 02:55
 6/6 anonim ***** válasza:

Legtöbb alkalmatlan nem kiég, hanem eleve alkalmatlan volt, se az egyetemen, se a továbbképzésen, sehol nincsenek kiszűrve, meg nincs is aki ki tudná őket szűrni, mert az egész terület tele van, nem rátermett emberekkel.


Vannak jók is csak nagyon ritkák.

2021. márc. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!