Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan, aki pánik...

Van itt olyan, aki pánik betegséggel, szorongással küzd?

Figyelt kérdés

Milyen érzés tör arra, aki pánikol valamilyen szociális helyzettől?

Mit éreztek és kívülről mi látszódik ebből? Panikroham nem csak a nehéz légzés, halálfélelem lehet hanem pl szorongás is? Tehát ha nagyfokú szorongás feszültség tör az emberre az lehet pánik?



2020. aug. 16. 19:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem. Egymástól független a pánikroham és a szorongás roham. A különbség az, hogy míg a pánikroham bárhol-bármikor rádtörhet, különösebb ok nélkül, addig a szorongásos roham jelen esetben szociális helyzettől való félelem váltja ki.

Általánosságban azt mondanám, hogy a pánikroham az fényévekkel rossszabb, hiszen akár egy olyan helyen is rádtörhet, ahol sok ember van, ők meg nem fognak hezitálni, mentőt hívnak hozzád. Ja meg sokkal súlyosabb tünetei vannak egy pánikrohamnak.

A szorongásos rohamot mindenki megtapasztalhatta már, akár egy nyílvánosság előtti beszéddel, vagy egy olyan esemény előtt ami miatt rettegett, stb..

2020. aug. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Értem. Akkor nekem szorongásos rohamom van.

Szociális fóbiával küzdök és nekem ez is eléggé megnehezíti az életem, hogy egy csomó szociális helyzettől szorongok és rossz emiatt a közérzetem

2020. aug. 16. 21:46

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!