Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nincs életkedvem,szükség...

Nincs életkedvem,szükség lenne pszichiáterre és pszicholgóusra?

Figyelt kérdés
Hosszabb idő óta feltűnően nincs kedvem semmihez,még az általam kedvelt dolgokhoz se.Nem tudom rávenni magam a megkövetelt dolgok elvégzésére,és ez már évek óta így van.Nem látom értelmét az életnek,de nem szeretnék öngyilkos lenni.De ez így nem élet,csak túlélés.Sima terápia nem segítene,mert egyszerűen saját magam nem tudom rávenni magam a változásra.Gyógyszer és terápia keveréke jobban segítene?Vagy mit tegyek?
2020. aug. 17. 18:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha van konkrét lelki oka a depressziódnak, akkor pszichológus. Ha rendben van az életed, és látszólag ok nélkül vagy depis, akkor pszichiáter. Kár volna tovább szenvedni, mert egy jól eltalát gyógyszertől 4-5 hét alatt kicserélődsz. ( Én csak a melegtől vagyok levert, kedvetlen, ha hűvösebb lesz, akkor elmúlik, szóval nekem nem kell orvos.)
2020. aug. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Hívj el magaddal valakit és menjetek ki a strandra.

Ha most nincs is kedved mire odaértek megjön.

Aztán egy jó kaja. Shopping mozi stb.

Szerintem egy ilyen nap helyrehozna.

2020. aug. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1 Lelki oka kifejezetten nincs,max.a szüleim válása és a magányos életmódom tehetett keresztbe,de egyikkel sincs kifejezetten nagy gondom

#2 Volt már pár ilyen napom,ameddig tart addig jobban vagyok,de utána ugyanúgy visszajön.Barátaim pedig ritkán akadnak.

2020. aug. 17. 19:32
 4/6 anonim ***** válasza:
54%

Na de akkor tudod, hogy vannak dolgok amiktől visszajön. :D

Egyszerűen találd meg azt amit mindig tudsz végezni és szeretsz is.

Ha férfi vagy vannak tök jó játékok amiket 30+ on is játszanak rengetegen.

Tudom nem segítettem sokat de mondjuk ha unatkozol és nincs kedved semmihez akkor kereshetsz egy célt is.

Nekem egy álmom van, hogy japánban éljek egy ideig. Ehhez sok pénz kell. A sok pénzhez egy jó vállalkozás kell. Na most milyen vállalkozás legyen ami kevés pénzből meglehet tervezni és 5-10 év múlva már hozz annyit, hogy akár házat is vehetek kint.


Tehát egy nagyra törő célt keresel akkor már van egy olyan elfoglaltságod ami érdekel és szívesen csinálod mert azért van amit elakarsz érni.

2020. aug. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#4 Visszajönni visszajön,de csak rövidebb időre.Ezek az elfoglaltságok meg ritkább alkalmak,amiket az 1-2 meglévő barátommal végzek.Filmeket nézek és játékokat játszok,de egy ideje már ezekhez is ritkán van kedvem.Nincs életcélom,nem boldogít hosszabb ideig semmi.
2020. aug. 17. 20:09
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ha hosszabb ideje áll ez fenn, érdemes egy ideiglenes gyógyszeres terápiával kiegészíteni a pszichoterápiát (pszichológus mellett pszichiáter). De a pszichológus úgyis szól, ha úgy látja, ő ehhez kevés, és elküld pszichiáterhez.
2020. aug. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!