Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rettegek telefonálni, ciki...

Rettegek telefonálni, ciki sms-t írni?

Figyelt kérdés

Mindig is utáltam, félek tőle. Leizzadok előtte, hangosan kalapál a szívem, úgy érzem, hogy elfogy a levegőm. Most is fel kéne hívnom hivatalos ügyben valakit ( konkrétan visszamondani egy állást ), de már a sírás is rám jött. Sms-ben már 100-szor lemondtam volna ennyi idő alatt.


Volt egyszer egy munkahelyem, ahol telefonálgatnom is kellett, akkor javult kicsit, de akkor is görcs volt a gyomromban állandóan. Viszont most alapból padlón vagyok és mintha felerősödött volna. Élő beszédben semmi probléma, bármit megkérdezek élőben.


2020. aug. 18. 10:38
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Állást visszamondani sms-ben? ööö... nem, az borzasztó megoldás. Akkor már inkább email. Ha az email nem jó, akkor vegyél erőt magadon.
2020. aug. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen, bármilyen furcsa számomra is, létező jelenség. Abból indulok ki, hogy láttam egy dokumentumfilmet arról, hogyan szüntették meg a pókfóbiát egy nőnél. Rettegett a pókoktól, de olyan szinten, hogy ha tévében vagy képen meglátott egyet, már attól sírt. Aztán szépen elkezdték trenírozni, először pók rajzfilmfigurákat mutattak neki, meséltek a pókokról, hogy hogy élnek, tudatosították benne, hogy nem bánt, stb. Hosszú idő volt, de a végére eljutottak oda, hogy mosolyogva tartott a kezében egy pókot a nő.

Te is csak úgy tudod leküzdeni ezt, ha szembeszállsz a félelmeiddel, és megteszed. Ha kell, gyakorolj barátokkal, családtagokkal. Akár én is szívesen beszélek veled telefonon, ha gondolod. Tudva azt, hogy ez milyen nehéz. Rajtam is néha úrrá lesz, amikor telefonálnom kell, de amikor érzem, hogy nem akarom, rögtön tárcsázok is, hogy muszáj legyen végigcsinálni, aztán mindig azon gondolkozom, hogy mi bajom is volt.

Szóval, ha tudok segíteni, felhívlak szívesen.

2020. aug. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Igen, nagyon ciki.
2020. aug. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy meg tedd kihangosítóra a telefont.
2020. aug. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%
Ne SMS-t írj, hanem e-mailt.
2020. aug. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
Ne írj semmit, ami másik oldal is ezt szokta tenni, mikor interjúztatnak 50 embert, aztán a vesztes 49-nek oda se böffentenek semmit.
2020. aug. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem mai kérdés, de szeretnék rá válaszolni. Minél jobban félsz valamitől, annál jobban rá kell kényszeríteni magad. Én sem szerettem telefonálni, sőt, még mai napig izzadok kicsit, de már nincs bennem félsz. Irodában dolgoztam ahol muszáj volt. Eleinte csak dadogtam, egy idő már nem érdekelt mit gondoltak és csakazértis felhívtam mindenkit. Eljátszottam a határozottat, pár telefon után már megjátszani se kellett. Le a fóbiákkal!
2020. aug. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!