Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a különbség?

Mi a különbség?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mi a különbség a kényszergondolat és pl a skizofréniában ismert pszichotikus tévesztendő között?


Úgy tudom, hogy nagyon vékony a határ és, hogy sokszor mindkettőben megtalálhatóak ugyanaz vagy hasonló gondolatok.

Viszont elvileg van egy lényeges különbség.



2020. aug. 22. 09:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy téveszme lehet az, hogy azt gondolod, hogy a szomszéd Mari néni igazából egy titkos ügynök, aki figyeli minden mozdulatodat. Kényszergondolattá akkor válik, amikor akaratod ellenére folyamatosan erre gondolsz, így szorongást kelt, és már a házból is alig mersz kimozdulni Mari néni miatt.
2020. aug. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
De kényszergondolat egy teljesen hétköznapi dolog lehet. Pl a távirányítónak mimdig a tv feletti polcon kell lennie. Ha nincs ott, akkor elkezdesz szorongani, mert miért nincs a polcon, ott kell lennie, de magad se tudod miért, csak folyton ezen kattog az agyad. Ekkor lesz kényszercselekvés is, amikor a tv kapcsolót a "helyére" teszed. Szóval itt nincs semmi féle téveszme, hogy ha nem rakod a helyére, akkor elrabolnak az ufók vagy mit tudom én.
2020. aug. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
S akár ufók gondolat is lehet kényszer?
2020. aug. 22. 14:27
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha kényszeresen folyton arra gondolsz, szorongást kelt, megnehezíti a mindennapjaidat, akkor igen.
2020. aug. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!