Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan akinél szakember...

Van itt olyan akinél szakember borderline személyiségzavart állapított meg?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok. Evészavarral és depressziós tünetekkel mentem pszichológushoz és most a második alkalommal a múlt heti egy órás beszélgetés és néhány kitöltött teszt után közölte velem, hogy borderlineos vagyok.

Ezt akkor kissé sokkosan de próbáltam elfogadni, viszont azóta olvastam a dologról (a pszichológusom tanácsára) és nem nagyon tudok azonosulni vele. Őszintén szólva bár lehet, hogy ez csak védekező mechanizmus, de szerintem nincs személyiségzavarom, az összes erről szóló cikk egy nálam sokkal radikálisabb esetet ír le.

A fura az, hogy kb két éve ugyanígy az evészavarommal jártam fél évig pszichológushoz és ő semmi ilyet nem állapított meg.

Tisztában vagyok azzal, hogy nem vagyok jól, nyilván ezért fordultam segítségért, most viszont úgy érzem nem vagyok teljes értékű ember és minden cselekedetem egy degeneráció következménye. ( Ha valaki itt személyiségzavaros bocsássatok meg a megfogalmazásért, nem szeretnék senkit bántani ez magam ellen irányul.)

Szóval a kérdésem az lenne, hogy van e itt valaki aki borderlineos? Hogyan tudtátok feldolgozni?



2020. aug. 30. 15:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Nalam 2 eve allapitotta meg pszichologus, hogy kevert szemelyisegzavarom van.MMPI tesztbol derult ki.Addig azt se tudtam, hogy mi az a szemelyisegzavar.Azota tudom, hogy nekem miert megy nehezebben minden, mint egy atlagembernek.
2020. aug. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is nagyon nehezen nyelem le ezt a diagnózist. Evés zavarral jártam én is más dilidokihoz, meg depresszióval meg ptsd vel, így igen magyon megrökönyödtem, mikor az új dilidoki bedobta a Borderlint. De sajnos én magam is azt gondolom, hogy igaza van...

Talán az idő majd segít, hogy elfogadjam magamat olyannak, amilyen vagyok...

2020. aug. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Borderline vagyok és skizoaffektív zavarom van. Egyáltalán nem gondolok arra, hogy bármit is "degeneráció" miatt tennék. Nagyon üresnek érzem magam, érzelmileg labilis vagyok, sokat szorongok. Hogyan tudtam feldolgozni? Én pl megkönnyebbültem, amikor az orvos kimondta a borderlinet. Exvőlegényem ugyanis azt mondta, hogy skizofrén vagyok, azért mentem el kivizsgálásra. Nálunk inkább az a gond, hogy a család nem fogadja el a betegségemet, én elfogadom.
2020. aug. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok az csak kérdezni szeretném hogy miben nyilvánul meg? Mik a tünetei?
2020. aug. 31. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én. Már lassan 3 éve, hogy diagnosztizáltak.


Igazából pluszban nem kellett feldolgozni, hiszen előtte már majdnem egy évtizede ennyire nehéz volt, csak akkor még eszembe sem jutott, hogy ez egyáltalán egy tünethalmaz, amire címke rakható.

2020. aug. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia, én is borderline vagyok. Én is evészavarral és depresszióval kerültem orvosok kezébe. Engem mindig is érdekelt ez a téma, így a mentális betegségek többségéről nagyon sok mindent tudtam már akkor is. Tudtam, hogy borderline vagyok, nem bipoláris - amit egy pszichiáter mondott - szerencsére később elkerültem jobb orvosokhoz, és diagnosztizáltak borderline-nal. Megkönnyebbülés volt. Vége nem csak egy szar embernek éreztem magam, akivel valami baj van.


Szerintem menj el másik pszichiáter(ek)hez is, kérj másodvéleményt, mert egyrészt könnyű félrediagnosztizálni, másrészt pedig előszeretettel szokták ráhúzni az emberekre, hogy na biztos borderline, mert az a legkevésbé kézzel fogható.


🤍✨

2020. aug. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6-os vagyok lemaradt, hogy 20/L
2020. aug. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!