Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit jelentenek ezek a diagnózi...

Mit jelentenek ezek a diagnózisok?

Figyelt kérdés

•organikus hangulat-(affektív) zavarok


•bipoláris affektív zavar, jelenleg kevert tünetek észlelhetők


•egyéb kevert szorongásos zavar


•egyéb skizofrénia


Húgom ezeket a diagnózisokat kapta, nem teljesen értem, hogy mit jelent az utolsó kettőnél az "egyéb", illetve hogy kevert szorongásos zavar sem tudom mit takar. Sajnos én nem tudtam elmenni vele orvoshoz, és mivel már betöltötte a 18-at, így szüleim se tudtak bemenni vele és húgom azt mondja, hogy ezek a diagnózisok nem igazak rá, max a szorongás, a gyógyszereket sem szeretné szedni. Hiába felnőtt, de figyelnem kell, hogy beveszi-e.


2020. szept. 2. 22:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az egyéb azt jelenti, hogy egyik kategóriába sem illik bele teljesen, pl a skizofrénia esetében semelyik skizofrénia típus tünetei nem passzolnak 100%ban a húgodra. Ez jelentltheti azt is hogy több altípus tünetei jellemzőek rá, vagy hogy igazából látszik hogy skizofrénia, de egyik alkategória sem az igazi.

A kevert szorongásos zavar szintén hasonló, többféle szorongásos zavara van.


Abban igaza van a húgodnak, hogy kicsit érdekes hogy hangulati zavara és skizofréniája is van. (nem vagyok klinikai szakpszichológus, de szerintem érdemes lenne másik szakemberhez is elmennetek, illetve fontos hogy ha pszichiáter, legyen meg a pszichoterápeuta szakképzése, mert ők nem csak gyógyszert írnak, hanem terápiát is csinálnak)

2020. szept. 3. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

Milyen gyógyszert írtak fel neki??? Valóban ne szedjen gyógyszert, kicsinálnak, 7 éves tapasztalatból mondom!!!!


Helyette preferáljátok a terápiát, ha lehet, próbáljátok felderíteni az okait, illetve beszélgetni, törődni vele....

2020. szept. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

És a másik kettőt megkérdezhetem mit jelentenek?

-organikus hangulat-(affektív) zavarok

-bipoláris affektív zavar, jelenleg kevert tünetek észlelhetők


Jár pszichológushoz, szeret is járni,de néha rájön az 5 perc és könyörögni kell, hogy menjen el, induljon el (persze szüleink ezt nem tudják), de ezzel nagyon sok dologgal így van, mióta el lehet menni neki terápiára. Sajnos 11 éves kora óta gyógyszereket szed, szüleink nehezen akarták elfogadni és beleegyezni, de azt mondta az orvos akkor, hogy legalább nem fog szenvedni a pánikrohamoktól és a depressziótól, ami így is lett, csak mindig több kellett már neki és így 14 éves korára függő lett, nehezen tette le a gyógyszert, 4 hét pszichiátria, dühítőrések, pánikrohamok, agresszió, stb. Egy ideig másik gyógyszerrel jól volt, de miután betöltötte a 16.életévét csak rosszabbodik, most jelenleg 20 éves lesz és nem tudjuk eldönteni, hogy jobban vagy rosszabbul van...Mikor rákérdezünk, nem beszél erről, pedig mindig jó kapcsolat volt köztünk, sokszor nem tudom kezelni a hangulatingadozásait. Felkeresünk másik orvost valószínű, vizsgálja meg még egy orvos.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2020. szept. 3. 23:42
 4/9 anonim ***** válasza:
Bipoláris affektív zavar = skizoaffektív zavar. Ez egy külön diagnózis, amire a bipoláris és skizofrén tünetek is jellemzők. Egyéb skizofrénia, gondolom a skizoaffektív zavartól függetlenül megjelentek nála egyéb skizofréniás tünetek is.
2020. szept. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem is bipolaris affektiv zavar volt az ambuláns lapomon, de nem mondtak, hogy skizofrén lennék...
2020. szept. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

[link]


Tessék

2020. szept. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem azzal van a gond, hogy létezik-e a skizoaffektiv zavar. Hanem azzal, hogy az nem egyenlő a bipolaris affektiv zavarral.
2020. szept. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

2-es válaszoló vagyok.

Nem jók a gyógyszerek, mert csak függőséget okoznak, úgy, hogy nem is hatnak!!!

Jelenleg milyen gyógyszert szed/kéne szednie?

Az nem lehet, hogy vmi serdülőkori változás okozta 16 éves korában?

Az is lehet, nem jó a pszichológus!!! Erről mit mondott? (Én találkoztam már ilyennel).

Ajánlom figyelmetekbe a Thalassa házat, esetleg a Tündérhegyet.

Terápiás otthonok.


[link]


[link]

2020. szept. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az organikus azt jelenti hogy agyi eredetű, a bipoláris affektív zavar pedig hogy a mániás és a depressziós szakaszok egymást váltva jelentkeznek. Semmi köze a skizofréniához, valóban van olyan hogy skizoaffektív zavar hoz,de ez nem az. Így van a DSM-ben is a kódja (ezt a többieknek mondom, nem neked :))


A thalassa ház valóban jó, nem terápiás otthon - úgy hangzik mintha lelencbe adnád a testvéred :D

2020. szept. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!