Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Folyamatos szorongas stressz...

Folyamatos szorongas stressz ,szociális fóbia,depresszio ,pánik és ami ezekkel jár tünetek kinoznak hosszu evek ota ,nem tudom mi a megoldas. A nyugatato meg antidepi nem hasznalt nekem,ideig oraig talan ért valamit de nem mulnak el ezek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mar a mindennapjaimat is tonkreteszi ha kimegyek utcara emberek koze mar akkor rosszul vagyok izzadok remegek szorongok elvorosodok elsapadok egy boltba nem tudok normalisan bevassrolni mert minel gyorsabban jarjam meg es jojjek ki mert szarul vagyok. Mi erre a megoldas? Hiaba voltam pszichiatrian hiaba jartam pszichologushoz hiaba szedtem azokat a bogyokat amit a psuichiater irt, sot akupunkturas keelest is bevallaltam hatha hasznal de semmi. Tenyleg mar nem birom,most azon filoztam hogy ha befekszek megint pszichiatriara akkor lehet jobban leszek kicsit,mar en magam sem tudom. De mivel ez a jarvany is itt van kitudja mennyire van ertelme most korhazba befekudni meg hogy van latogatas stb. A nyugtato letompit erzem h fejbe vag. Az antidepinek meg rossz mellekhtasai voltak amit mar nem akartam elviselni. Kinek mi hasznalt?
2020. szept. 6. 14:02
 1/8 anonim ***** válasza:
59%

Gógyszereket semmi kép nem ajánlom, csak "elfedi" a bajodat utána rosszabb lesz és még többre lesz szükséged. Olyan pszichológust/ pszichiátert keress aki nem csak bogyókkal akar tömni, hanem tényleg segíteni akar.

Mivel nem vagyok szakértő sajnos mást nem tudok mondani, de bízom benne hogy (idővel) rendbe jössz <3

2020. szept. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Nekem valamiért a munka segített ezen. El terelte a gondolataimat, utaztam is.
2020. szept. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ez az enis olyan helyen meloztam ahol napi szinten emberekkel meg kolegakkal kellett egy legterben lenni. Evekig ezt csinaltam mondom biztos jobb lesz dehogy lett inkabb csak szrabb. Napi szinten tomegkozlekedtem de nem birtam elviselni es megszokni a sok embert. Volt h elvoltam viszonylag bamultam ki az ablakon ha korulottem alltak sokan voltak volt h remegtem izzadtam es lekellett szallni mert mar durvan szarul voltam. Tehat en belementem a szoc fobiamba de nem hasznslt. Nem tudom mit kene ..
2020. szept. 6. 15:02
 4/8 A kérdező kommentje:
Az a baj akihez jartam pszichiaterhez par szot valtottunk nem er ra stb gyogyszert irnak azt viszlat. Sokat ertem vele ..
2020. szept. 6. 15:03
 5/8 anonim ***** válasza:
33%
A mélylélektani terápia a súlyosabb estek megoldása. (KIP, ego-state, regresszió, Bradshaw, Rossi)
2020. szept. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
30%
Keress fel egy papot vagy lelkészt ha a pszichiáterek leszarnak, vagy menj el kisebb egyházi közösségbe, ott valószinüleg több odafigyelést fogsz kapni, talán valaki még ért is a szakmához.
2020. szept. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ismerős az érzés...detto nekem is,azt érzem hogy figyelnek engem,csak velem foglalkoznak csak engem néznek.. és el is képzelem és jön a remegés,izzadás kipirulás,félrebeszélés,mondjuk ha a boltba meg kell szólalni vagy inkább annyira zavarban vagyok hogy nem is azt kérem amiért esetleg be mentem hanem valami mást hogy minél hamarabb kimehessek,sokan nem értik de ez tablóz,és nem tudok felül kerekedni rajta...

Nagyon rossz,gyakorlatilag nem bírom magam eltartani se,hogy??ha egy sima boltba se merek be menni...ráadásul kis városban élünk mindenki tud mindenkiről mindent..én itt már bolondnak vagyok titulálva,érzem az embereken és ez is rá tesz egy lapáttal...

Beszélgetni abszolút nem tudok egy normálisat,hogy?? ha remegek össze vissza meg izzadok..de mivel hülyének vagyok nézve már nem is kell...senki se keresi a társaságomat..


Engem nagyon érdekel ez a téma,gyakorlatilag 15-20 éve szenvedek ebben,most leszek 30F éves,egyenlőre most újból járok pszichiáterhez(2015 ben voltam először)eddig úgy voltam ott is csak legyek túl rajta és kapjak valami gyógyszert,de most úgy vagyok vele hogy többször elmegyek ki beszélni,a pontos diagnózis felállítás végett.Egyébként lehet így állsz hozzá te is nem?Mármint minél hamarabb jöhess ki onnan?Ebben az estben lehet ösztökéld el magad jobban!

Például én most úgy indulok el hozzá,hogy napokkal előtte elkezdek agyalni úgy hogy visszatekintek az elmúlt 15-20 évre, mi zavart engem,mitől lettem én ilyen?És most úgy érzem jó úton haladok,vagyis nagyon remélem...Legalábbis vannak összefüggések és logikus problémák amitől ez lehetett..

Nagyon együtt érzek veled kedves kérdező,és őszintén remélem hogy meg gyógyulsz!!

2020. szept. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Pontosítanám a válaszom végét:


Úgy indulok el az orvoshoz hogy napokkal előtte agyalok az életemen,de úgy hogy ne csak azt lássam magam előtt hogy nekem annyi bajom van hogy remegek meg izzadok,meg nagyon rosszul érzem magamat.

Hanem azon agyalok hogy jutottam el ide,mi lehetett az előzménye?

például az esetemben,több dologra is gondoltam de az egyik az adhd vagyis figyelemzavar,nehezen ment a tanulás és a koncentráció nem is voltam jó tanuló.

És a tanárok ajánlották is a felülvizsgálást de negatív lett a 90 es évek vége felé,akkor még nem biztos hogy elég fejlett volt M.O-on ez a szakellátás.

Na meg a munkahelyemen is sokat hibázok nehezen tudok figyelni ,a sok hibázással párhuzamosan csökken az önbizalomhiány és szépen megy lefelé az ember a lejtőn..

A másik:a Családban két olyan személyiségű ember van aki:

-szeret a középpontban lenni

-"na majd én megmutatom"

-jupiternek szabad 6 ökörnek nem

..egyébként két testvér..köztünk 11 és 10 év a kor különbség.

Kérdem én ilyen emberek között hogy lehet érvényesülni 10 év kor különbséggel?Valamit akarsz egyből elnyomnak..10 év sok idő

Hasonlókban gondolkozz,ne csak tünetekre fókuszálj,hanem a lehetséges kiváltó okokra!Remélem segítettem!Kívánok mi előbbi felépülést!

2020. szept. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!