Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy részegen...

Miért van az, hogy részegen is gátlásos vagyok?

Figyelt kérdés
Alapbol nagyon gátlásos és introvertált vagyok, de még ha iszok is azt érzem, hogy nem tudok úgy ellazulni ahogy szeretnék. Nyitottabb vagyok részegen, de nem tudok beszélgetést kezdeményezni. 20f

2020. szept. 7. 21:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a problémát ivással nem fogod tudni orvosolni, nem azon múlik. Attól hogy iszol az alap gondolkodásod nem változik meg. Gyakorolnod kellene a társalgást idegenekkel. Például kezdd azzal, hogy idegenektöl megkérdezed merre kell menned hogy eljuss valahova, akkor is ha tudod merre kell menni, vagy kérdezz rá az eladótól egy árura a boltban ahelyett hogy elolvasnád a cetlit, kérdezd meg a kalauzt a vonaton mikor hova van csatlakozás, stb. Nem baj ha nincs értelme. Ez egyszerü kezdeményezés, próbálj visszakérdezni, mondani te is valamit, akár kicsit elterelni a témát másfelé. Ha már benne vagytok észre veszed majd, hogy könnyen megy. Az emberek nem harapnak ha beszélsz hozzájuk. Csináld akkor is, ha úgy érzed hülyét csinálsz magadból. Ha elsöre nem értik mit akarsz, é visszakérdez inkáb nevesd el magad és kezdd elöröl. Fontos, hogy ha eszedbe jut valami ne félj mondani vagy kérdezni, ne gondolkodj rajta, hogy mit szól hozzá a másik. Ha hülyének tert majd ettöl ki nem sz*rja le, ugysem találkoztok többet. Ha gyakorolsz hamar rá fogsz érezni, hogy lehet apróságokból kiindulva (pl tetszik a cipöd, hol vetted) akár komoly beszélgetést kialakítani. Lényeges, hogy figyelj a másikra is, és beszélgetés közben ne ragadj be a saját fejedbe, hogy mit kell kérdezned vagy mondanod az adott helyzetben. Menni fog. Gondolom a csajozással is van bajod etéren, eröltesd meg magad akkor is ha zavarban vagy, beszélgess olyan lányokkal akiktöl biztosan nem akarsz semmit, velük könnyebb ezt leküzdeni. Ha esetleg tetszetek egymásnak akkor pedig tudd hogy valószínüleg ö is ugyanannyira zavarban van mint te.
2020. szept. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia szociális fobiás vagy?
2020. szept. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szerintem igen, főleg a velem egykoruakkal nem tudok ismerkedni.


Első, köszönöm a válaszodat :)

2020. szept. 8. 18:49
 4/4 anonim ***** válasza:
Nalam az van sajnos. Mondjuk ha ismerosokkel bulizni megyunk es iszunk akkor oldja a feszkot meg a gatlast es tudok ismerkedni barmi,de "jozanul" nekem se megy sot ha lehet kerulom az embereket. Nemtudom mi erre a megoldas pedig jo lenne ,mert a mindennapokat nagyon neheziti akar bolt posta utazas nem konnyu ...
2020. szept. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!