Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy pszichológus tudna segíten...

Egy pszichológus tudna segíteni abban, hogyan kell az egyedülálló életet mentálisan kezelni?

Figyelt kérdés

Szóval a szűk lényeg annyi, hogy mivel tisztában vagyok saját magammal, és nem vagyok alkalmas kapcsolatra így nem is keresek.

Nem is vagyok kapcsolat függő, volt már több éves kapcsolatom is.

De így közel a harminchoz már ismerem magam annyira, hogy a negatív kép ami bennem van a kapcsolatokat illetően, szerintem egy 100 órás terápia sem tudná felülírni.

Esetemben a pozitív önkép stb nem megoldás, attól hogy az egekben van az egóm még nem feltétlenül tudok bízni, nem csak ezen múlik.

Ilyen és hasonló kérdések vannak bennem.


Szóval tudna e abban segíteni, hogy milyen módon viszonyuljak ehhez az élet stílushoz?

El tudná érni, hogy még ez a minimális igény egy társra, el tűnjön vagy legalábbis meg tanuljam kezelni és együtt élni vele?


Nem rinyálásból írtam ki a kérdést, mint mondtam volt dolgom több nővel, de sosem éreztem, hogy alkalmas vagyok a kapcsolatra több ok miatt is.

Én az a fajta ember vagyok aki nem áltatja magát, hanem elfogadja a nyers valóságot, így pont nem a rinyálás a lényeg, hanem a megoldást keresem.


Tudom kicsit paradox módon fogalmaztam de értelmetlen lenne regényt írni, a lényeg benne van.



2020. szept. 11. 13:42
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:

Még annyi, hogy én valóban inkább egyedüllétre vágyom, mert jobb egyedül mint kapcsolatban ha közben nem érzem nekem valónak.

Ez nem lenne korrekt a másik féllel szemben sem.

Ezért szeretnék a fent említett irányban megoldást találni, semmint magamra erőltetni azt ami nem én vagyok.

2020. szept. 11. 13:46
 2/25 anonim ***** válasza:
Majd írd meg mire jutottál egy cipőben járunk.
2020. szept. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
70%
Nem értem, azt írod egyedüllétre vágysz, hát akkor ezt elérted, minek hozzá pszichológus, hogy feldolgozd, hogy teljesült az álmod?
2020. szept. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
68%
Senki nem vágyik egyedüllétre az ember társas lény csak ő úgy érzi nem tudna kapcsolatban élni. Ebbe beletörődött de ugyan akkor mégis van benne szerintem egy hiány és ennek a feldolgozásában kéne a segítség. Legalábbis én magamból kiindulva így értelmeztem.
2020. szept. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Hármas látom nem jött át a lényeg...

Attól hogy az van amire vágyok, még nem tudom csak úgy felül írni az alapvető ösztönt, bármilyen csekély mértékben van is jelen és zavar...


4-es talán a te megfogalmazásod pontosabb mint az enyém bizonyos szempontból.. De ,,el gyászolom" és annyi, megszabadulok tőle végre 😀

2020. szept. 11. 14:25
 6/25 anonim ***** válasza:
Én szurkolok de elég mély ez az ösztön. Nekem nagyon nem megy pedig jó lenne.
2020. szept. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Hát nekem valahogy sikerült kiölni ezt az ösztönt. Mármint ha a párkapcsolati szinten nézzük. Barátokra azért valamilyen szinten szükségem van. Viszont nem tudom hogyan. Valahogy tudom ignorálni az érzelmeim. Úgy vagyok vele, hogy megértettem mire jó ez az ösztön. És vegiggondoltam melyik rosszabb, ha csak az ösztön miatt együtt élek valakivel, vagy ha az egyébként számomra kényelmesebb életformát választom, egyedül. És mivel az egyedüllét nem zavar ezért értelmetlen lett nálam az ösztön. Szóval valahogy így eljutottam oda, hogy nem zavar, ha nem lesz párkapcsolatom. De nekem kicsit szokatlan gondolkodásmódom van így az érzelmeket tekintve, lehet ez így másnál nem működik.
2020. szept. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

7-es nekem is érdekes a gondolkodásmódom meg tudlak érteni 😅

Persze barátaim vannak, csapatjuk is a kerti partikat rendesen sz***unk mi a covid-ra 😅

Csak a párkapcsolatra nincs igényem.

2020. szept. 11. 14:55
 9/25 anonim ***** válasza:
Elég nagy baj az szegyellheted magad
2020. szept. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Nokent kapcsolodok be.

30-as eveim kozepen vagyok, meg tinikent dontottem el, hogy nem szeretnek kapcsolatot. 20 eve. Egyszer-egyszer volt randi, de ket talalkozasig nem nagyon jutottunk el. Egyetlen egy ferfi miatt tettem volna kivetelt, nagyon bele habarodtam, de ot nem erdekeltem. Ez is egy kicsit megnyomott.

Tavaly teljesen mas miatt elkeveredtem pszichologushoz, es nala maradtam onismeret miatt. Elo-elojott a parkapcsolat tema, es ezek mindig rosszul vegzodo beszelgetesek voltak. Mondtam a pszichologusnak, hogy ez tudatos dontes, nincsenek emiatt frusztracioim, nem szidom a ferfiakat, stb, de valahogy o meg mindig az okokat probalta keresni, es egy idoben eleg sokszor beszeltunk ezekrol. Tobbszor mondtam, hogy nem szeretnek atmenni olyan tanacsadasba, hogy nekem kellene valaki, mert szuperul elvagyok igy. Szoval tapasztalatom szerint ha elmesz feldolgozni egy ilyet, akkor valoszinuleg elemzitek majd az okokat is.

2020. szept. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!