Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, ha hónapok óta...

Mit csináljak, ha hónapok óta depressziós vagyok, de nem beszélhetek róla senkinek és semmi nem segít?

Figyelt kérdés
A barátaimat nem érdekli, már unják, a családom még meg is verne, ha rájönnének, ha az iskolában szólnék, meg őket értesítenék először... Próbálom lekötni magam, sportolni, de sehogy nem jobb, akkor se, ha eleget alszok, normálisan eszek, sportolok. Jártam már pszichológushoz is titokban, de az sem segített, magánra nincs pénzem. Meg akarok halni, és csodálkozom, hogy még nem vagdostam szét magam újra...
2020. szept. 12. 09:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia

Nemtudom mi a helyzet most veled de ha beszélnel róla szerintem könnyebb lenne. Ha szeretnél szívesen meg hallgatlak irhatsz ha gondolod, enis sokmindenen túl vagyok már lehet meg tudnálak érteni. Ha nem azt is megertem. Kitartás :)

2020. szept. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem is írhatsz, hasznos, működő tippeket tudok adni, nekem segített. Amúgy meg SZTK-ban ingyenes a pszichiáter, egy gyenge antidepi jót tenne, csak amíg átlendülsz a holtponton. Semmiképpen ne vagdosd magad, ne tetézd a bajt. Ha megrándul a lábad, akkor sem vered szét kalpáccsal. Miután írtál nekem egy szép üzenetet, sétálj egyet, nézz vígjátékokat, animációs filmeket, olvass, vagy tanulj meg 20 angol szót.
2020. szept. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha a barátaid így vélekednek róla, akkor megkérdőjelezendő hogy mennyire is a barátaid.. A családi rekció is elég érdekes.

A pszichológus miért nem segített? És ha egy másikat keresnél? Lehet az előzővel csak nem passzoltatok.

A legsötétebb napokon is igykezni kell meglátni a szépet a pozitívumot. Tudom ez klisé, de hidd el az életben nincs olyan helyzet amit ne lehetne megoldani vagy segíteni rajta. Ne tégy magadba kárt, mert nem éri meg. Biztos vannak/voltak álmaid terveid, próbálj meg azokra koncentrálni és azon dolgozni. Foglald le magad azzal amit szeretsz, ami érdekel, keress új hobbit, nézz vidám filmeket videókat, hallgas vidám zenét, táncolj a szoba közepén, sportolj, meditálj, van rengeteg ingyenes anyag róla a neten és segít.

Alakíts ki egy számodra kívánatos képet magadról és a jövődről és azzal a gondolattal kelj fel minden nap, hogy egyel kevesebbet kell aludni ahhoz hogy az megvalósuljon.

Ha van kedved, írhatsz nekem is.

Egy kigyógyult depressziós.

2020. szept. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!