Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Családtag elvesztése óta...

Családtag elvesztése óta pánikbetegség?

Figyelt kérdés
Egy éve meghalt Anyukám. Azóta pánikolok néha, hogy a szívemmel van baj. Valójában volt már szívproblémám, de néha elkap valami pánik, hogy a szívemmel baj van és ilyenkor Rettenetesen félek, szédülök, zihálok. Két napja bementünk az ügyeletre. Mire odaértünk kocsival, szinte teljesen jól lettem. Járok pszichológushoz is, de ez nem oldódott még meg. Sokat félek, hogy valami komolyabb betegségem van, pedig igyekszem egészségesen élni. 27/f

2020. szept. 14. 10:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Sajnálom, de mi a kérdés? Lehet ilyen, én is egy családtagom halála óta lettem pánikbeteg.
2020. szept. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igazából az, hogy ez lehetséges-e. Furcsa hogy ennyire megváltoztam. Mit lehet ennek tenni?
2020. szept. 14. 10:56
 3/14 anonim ***** válasza:
Sajnos a lelki bánat a fájdalom nagyon csúnya dolgokat tud művelni a testtel.Sajnos tapasztaltam többször is és nekem maradandóan meg is maradt.Pánikbeteg vagyok közel 10 éve.Az orvos azt mondta amikor kezdődött hogy a traumák ezt okozzák.Sajnos gyógyszerrel tudom csak kezelni.Sporttal is lehet szóval inkább azt válaszd mint a gyógyszert ha teheted.
2020. szept. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Már jársz pszichológushoz, mást nemigen. Esetleg lehet gyógyszert szedni, de nem biztos, hogy az jó irány.
2020. szept. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Szuper...sportolok, de a szívemmel valódi problémám is van sajna, szóval néha a sportoláshoz sincs kedvem, nehogy rosszul legyek, ugyanis attól is félek...
2020. szept. 14. 17:43
 6/14 anonim ***** válasza:
Mi a baja a szívednek?
2020. szept. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
ritmuszavar, bedobogások, viszont az utóbbi két hétben ez mérséklődött. most szédüléstől készülök ki
2020. okt. 9. 14:22
 8/14 anonim ***** válasza:
Azt írtad, hogy valóban volt már szív problémád. Itt most egy komolyabb billentyűhibára gondolsz, kardiomiopátiára, vagy egyszerű bedobbanásokra amit említettél is? Az nem olyan nagy gond hidd el. Egy normális felnőttnek óránként 2-3 van, csak nem veszi észre, nem minden esetben feltűnő. Csodálkoznál ha rájönnél mennyi is van egy nap alatt egy normális embernek. 100 körül tuti. Szóval nem mérséklődött neked a bedobbanások, csak nem feltünőek. A stressz nem váltja ki a bedobbanásokat, hanem feltünőbbek lesznek, azaz megérzed. Stresszmentesen ugyanannyi van, csak nem érzed meg. Remélem érthető azért amit írok.
2020. okt. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Teljesen érthető amit írsz! És igen, már nagyon oda tudok rá figyelni sajnos. Stressz az extrasystolékat nekem előhozta, mondjuk munkahelyváltás óta már nem olyan durva. volt szívkatéterezésem is már a pitvarfibrillációtól amúgy.
2020. okt. 9. 18:04
 10/14 anonim ***** válasza:
Akkor elég komoy ritmuszavarod van. Értem. De neked köze volt a bedobbanásokhoz?
2020. okt. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!