Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kellene kezelnem az...

Hogyan kellene kezelnem az autoagressziót?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sajnos gyakran magamon vezetem le a haragom és úgy érzem egyre többször akarom bántani magam de félek hogyha észre vennék a szüleim mit gondolnának. Szóval valahogy le kéne állnom ezzel de igazából egy idő után már jó érzéssel tölt el. Úgy értem fáj de mégis elnyomott vele valamit ami még jobban fáj.

Negatív kritikákkal hagyjatok légyszi:)



2020. szept. 14. 19:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Velem is hasonló (volt) a helyzet. Akkor sikerült egy kicsit lejjebb vennem a dologból, amikor az egyik tanárom (akit amúgy nagyon bírok) megkérdezte, hogy miért vagyok mindig sebes. És akkor kicsit elszégyelltem magamat, és kitaláltam valami hülyeséget hogy miért. Emiatt mostanában egyre kevesebbet csinálom. Hatással volt rám a tanár. Esetleg neked nincsen valaki ilyened? (Nem éppen a tanárra értem)
2020. szept. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hello, én is ebben a helyzetben vagyok. Egy különbség, hogy én nem másik fájdalom elnyomására használom. Mindenképp meg kell oldani a másik problémát. Ezzel hogyan állsz? Van hozzá segítséged? Meg persze máshogy kéne levezetni. Mehetsz sportolni, hobbi, minden. Általában ezt szokták tanácsolni. Ezek mind jók, de nem biztos, hogy elég. Én ilyenkor lerajzolom, valami játékbábut bántalmazok, vagy olyan játékon játszom, ahol így lehet bántani a karaktert. Esetleg ezt kipróbálhatnád. Azért nyugszol meg, mert a szervezeted endorfint termel, de ugyan így fog termelődni, ha a fenti kikapcsolódási módokat választod. Ezeket javasolom. Szóval ezt a kettőt tudod kombinálni, először kiengeded a mérged, utána pedig csinálsz valamit ami megnyugtat. Erre jó a sírás is, ha úgy érzed jön, és egyedül vagy, ne küzdj ellene. Továbbá, ha valamelyik barátodnak ilyenkor írsz, az is segíthet. Egy jó beszélgetés eltereli a figyelmed, megnyugtat, jobb kedvre derít. Erre van lehetőség? Ha gondolod nekem is írhatsz.
2020. szept. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Első kommentelőnek: hmm nem vette észre eddig senki pedig azért voltak eléggé sűrűn. Néha már örülnék neki ha valaki felnőtt észre venné (persze nem anyukám).
2020. szept. 14. 20:21
 4/7 A kérdező kommentje:
Második kommentelőnek: Köszi a tanácsokat aranyos vagy! A barátaimat nem szeretném terhelni a problémáimmal. Emelett félek hogy csak a terhükre lennék, hiszem nekik is megvan a maguk problémái gondolom. Szóval már nagyon régen beszélgettem egy jót és rettentően hiányzik.
2020. szept. 14. 20:36
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
Kérd szakember segítségét, pszichológusét, aki ért hozzá, és felelőssége is van azért, amit mond. Túl komoly és túl szakmai kérdés ez, hogy itt a GYIK-on keress választ noname fórumozóktól. Én komolyan veszlek, ezért mondom ezt.
2020. szept. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérj tanácsot egy pszichológustól, jobb ha biztosra mész.


Én személy szerint annyit tudok tanácsolni, amit én tapasztaltam:

Ha nagyon dühös vagy, majd' felrobbansz, vonulj el egy helyre ahol egyedül lehetsz, püfölj egy párnát, ordítsd ki magad. A legfontosabb, hogy semmiképp nem fojtsd el, semmiképp ne tégy úgy mintha nem lennél dühös (legalábbis mikor magad vagy, persze másoknak nem kell hisztizni :D )


Ha nincs lehetőséged erre, vonulj el a fürdőben, csukd be a szemed és lélegezz mélyeket. Én ilyenkor fejben "adom ki" elmondom magamban vagy akár halkan is hogy "Rohadtul haragszom rád, mit vagy ilyen hülye aaaa" és addig addig nyomom a rizsát, míg végül mindent elmondtam és fellélegezhetek.


Ha annyira képben vagy, hogy tudj írni, akkor az is nagyon jó módszer ha kiírod, vagy papírra, (akár firkálhatsz is mellé, téphetsz papírt), vagy egy jegyzetbe a telefonodon. Ugyanígy, leírsz egy regényt arról hogy mit érzel és miért, ki dühít és miért, milyen tehetetlennek érzed magad stb. Mire leírod, el fog illanni az indulat is.


Ezek csak "tüneti kezelések" ezeken felül mindenképp meg kell vizsgálnod, mi az gond gyökere, és hogyan tudnál változtatni ezen. Ezt célszerűbb egy nyugodt pillanatban elővenni, forró fejjel nem tudsz tisztán gondolkodni.

Kérdezd meg magamtól miért érzed azt amit, és hogyan tehetnél ellene. Például:


-Miért vagyok ilyen dühös, attól hogy apám elvette a pénzem azzal, hogy amíg ott lakok, adjak bele a háztartásba?

-Mit mond ez rólam? -Azt hogy tehetetlen vagyok a saját életemben, és mások irányíthatnak, dönthetnek felőlem.

-Miért olyan rossz ez? -Azért mert ettől nem érzem magam erősnek,nem tudom kontrollálni az életem.

-Mit tehetnék ellene? - Elköltözhetek, dolgozhatok,spórolhatok stb.

-Mit tehetnék, hogy ne reagáljak így legközelebb? -Amikor dühítő dolog történik, tudatosítom magamban, hogy ez most dühít, ezért és ezért, és elengedem. Nem agyalok rajta, nem gerjesztem rosszabbnál rosszabb gondolatokkal,csak hagyom hogy legyen, és keresztülmenjen rajtam. Aztán teszek érte, hogy erősebbnek érezzem magam. Elmegyek sportolni, tanulok, munkát keresek stb.


Ezekre kell gyúrni azután.

2020. szept. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az autoagresszió sokszor a túltengő energiák miatt van. Ritkán érzek ilyet én is, ha nem mozgok eleget. Szóval szerintem csak próbaként elkezdenék valami aktívabb sportot, napi fél-egy óra, ha elég intenzív elég lehet. A futás egyszerű dolog, de bármi megteszi, ami levezeti az energiát. Ha aztán is gond van vele, akkor kell szerintem fordulni valamerre.
2020. szept. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!