Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki félt pszichológushoz...

Aki félt pszichológushoz menni, az végül megbánta hogy elment?

Figyelt kérdés

Még saját magamnak se bírom bevallani, szörnyen kínosan érezném magam a saját bajaim kibeszélésekor. Sose szoktam panaszkodni.

De elértem azt a pontot, ahol úgy érzem már nem vagyok képes egyedül kijönni belőle. Elfogytam. Egy elég erős őnbizalomhiánnyal küzködöm és elég sok trauma ért (pl. szexuális, erről hogy a fenébe tud valaki beszélni?!)

Szóval segítsetek, hogy lépjem meg ezt? Valakinek volt hasonló problémája, hogy volt képes mégis beszélni róla?



2020. szept. 20. 02:23
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

En is elképzelhetetlennek tartottam, de amikor mar nincs más út, rászánja magát az ember.

Velük bármiről lehet beszélni. Nekem sikerült túllépnem ezen, sőt még élveztem is, hogy magamról beszélhetek/panaszkodhatok. Az itt az igazi gond, hogy nagyon nehéz jót találni, én kettőnél voltam, mindkettőt otthagytam. Pedig az egyik klinikai szakpszichológus volt.

2020. szept. 20. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mindig elfogadtam azt, hogy vannak pszichologusok, beszelgettem olyanokkal is, akik jartak. Kivulallokent erdekes volt hallgatni, de soha nem gondoltam volna, hogy egyszer en is elmegyek. Vegul olyan trauma ert, amit egyedul nehezen dolgoztam fel (feldolgoztam volna, csak sokkal hosszabban), es felkerestem egy pszichologust. Akkoriban allandoan sirtam, kulonosen ha a tortentekrol beszeltem. Az elso alkalom elott nagyon ideges voltam: mi lesz, ha sirok? Egy ferfi vajon mennyire empatikus? Nem fogja azt gondolni, hogy nokent felfujom a dolgokat? A ketsegbeesesem viszont olyan nagy volt, hogy ezeken sikerult tullepnem.

Elso alkalommal osszefoglaltam a tortenteket, siras nelkul sikerult. Akkor meg nem tudtam, mi sul ki belole. Masodik alkalommal mar olyan kovetkeztetesekkel es kerdesekkel vart, amikre nem is szamitottam. Innentol kezdve tudtam, hogy jo helyen vagyok. Nekem nagyon hasznos volt, es azota is jarok hozza, mar mas miatt.

Sok mindent neki mondtam el eloszor. En is szegyelltem dolgokat, de olyan legkort tudott teremteni, hogy idovel el tudtam neki mondani ezeket. Nekem az a tapasztalatom, hogy ha nem akarok valamirol beszelni, tiszteletben tartja, de idonkent felhozza a temat, hogy jelezze: erdekli ez is. Nem eroszakosan, de tudatja veled.

A sajat tapasztalataimbol kiindulva, es azt az elmenyt figyelembe veve, hogy mennyi jot tesz velem, en mindenkinek csak ajanlani tudom a pszichologust. Batorsag! :)

2020. szept. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%

Fontos hogy a TB támogatott helyeket kerüld el messze, mert amit ott elmondasz az nyílt titok.


A diszkréció nagyon fontos és persze a jó szakember

2020. szept. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
62%

Érdemes megfontolni, hogy másik városban keress pszichológust!


Ahová könnyen el tudsz utazni.


Természetesen Bp.-re ez nem vonatkozik

2020. szept. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
62%

Én sosem féltem pszichológushoz menni, sőt már vártam és szerettem volna is, mert alig vártam hogy valaki végre segítsen rajtam és tudjon szakértő véleményt és beszélgetéseket nyújtani. Hiába a barátok, a család, akikkel kibeszéli az ember magát, nem tudnak úgy segíteni, ahogy kellene.

Hidd el utána könyebb lesz és én magamon is meglepődtem hogy ki tudok beszélni egy valójában idegen embernek olyan dolgokat, amit a szűk családnak vagy barátoknak se. Ő nem fog rólad rossz véleményt alkotni, elítélni vagy kinevetni, hanem segít neked, hogy minél hamarabb elindulj a mentális egészség felé vezető úton.

2020. szept. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!