Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Extrém irigységgel es megkeser...

Extrém irigységgel es megkeseredettseggel, ami csak még nehezebbé teszi az életet, mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

A sok baj közül ez az egyik. Gyerekkorom óta nagyon nagyravágyó vagyok es egyre inkább irigy. A pszichiáter konkrétan nárcisztikus szemelyisegzavarral még nem diagnosztizált, de mivel a rengeteg a tünet, azt mondta a narc. viselkedészavar biztos. Első alkalom után.

Mindenre irigykedem, akinek van apja, testvére, jó családja, a gazdag család látványától már egyszerűen rosszul vagyok, sírni is szoktam emiatt. Depresszióm is van, ettől az érzésétől csak még rosszabb lesz. Ha meglátok egy amerikai kis örököst, akinek az apja milliárdjai es befolyása miatt lehet karrierje, azt mar el sem tudom viselni es csak az van a fejemben, hogy en miért születtem egy egyszerű családba, apa nélkül egy kisvárosban. Brutálisan szégyellem. Ha elkezdek nézni egy több millió dolláros ház bemutatását, azon sírni tudnék, annyira felemeszt az irigység. Se egy sima magyar gazdag család látványától is hasonlóan érzek. A munkahelyen pl. folyton hazudtam a csaladomrol. Egesz életemben hazudtam. Az egészséges, nem mentálisan beteg emberekre is irigy vagyok, évek óta kuszkodom betegségekkel. Magányos vagyok, nem találkozom a megfelelő emberekkel...

De még ha egy “haveromnak” sikerül valami, arra is irigy vagyok es nem tudok neki örülni.

Nem bírom elviselni, hogy ilyen igazságtalan az élet.

Tudom, ilyenkor szoktak az afrikai éhezőkkel jönni, hát en egy beteg dolognak tartom, hogy emberek milliói szomjanhalnak es ha en oda szuletek, mar felkötöttem volna magam... szóval ez engem nem vigasztal.


2020. szept. 22. 06:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Remélem marcsak a Te erdekedben is megvaltozik ez akarcsakbegy ici-picit. Talan ez sem nyugtat meg, de valahol mindenki igy van ezzel a szive mélyen, de felül lehet rajta kerekedni. Sok munka az tény. Javaslom hogy folytasd a kezeléseket, beszelgeteselet a phszioddal. Sokat fog segíteni!
2020. szept. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Engem egy rész ragadott meg, es az pedig h maganyos vagy. Sajnos a véleményem szerint ez addig igy is fog maradni, ameddig az irigység táplál, mert igy sosem fogsz igazan megszeretni valakit. Egyre kemenyebb es maganyosabb leszel.,ha igy folytatod. Ez egy ördögi kör lesz, amiből egyedul nem lehet szabadulni. Szerintem is folytasd a kezeleseket a pszihiaterrel rengeteget tudna segiteni es fejlodhetnel, hogy élhetőbb legyen az életed. Kívánom, hogy megnyugvás legyen az életedben... Minel hamarabb
2020. szept. 22. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A gyógyszer sajnos nem vált be, a pszichológust par hét után otthagytam, mert éreztem, hogy nem jó... annak ellenére, hogy depressziós es borderline vagyok sajnos eleve nem hoz össze az élet olyan emberekkel, akikkel szeretnék együtt lenni. Kapcsolat téren plane. En pont azt látom, hogy az emberek 90 százaléka inkább rajongó típus es odavan az ilyen szerencsés emberekért, amíg en bőgök a féltekénységtől es a saját nagyon rossz helyzetemtől.
2020. szept. 22. 12:36
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Érdekes történet. 1. Képzeld nem vagyunk így ezzel mind. Én sosem voltam irígy azokra akiknek anyagilag több jutott.

Talán azért -és ez neked is tanács kérdező- mert sosem azt néztem másnak mi jutott. Kitűztem magam elé egy célt ami az volt, hogy legyen saját lakásom. Még gyerek voltam mikor elkezdtem gyűjteni rá és sokára de összejött. Nem palota de én nagyon büszke vagyok hogy elértem saját magam. Nem irigykedek másokra akik kertesházban laknak medencével. A magánélet nem jött össze. Az picit fáj mikor a boldog párokat látom. De azért tudok örülni más örömének. Kivéve mikor nem jó emberekről van szó. Olyankor valahogy nem értem a sorsot miért jutalmazza az etikátlan, ronda viselkedést. De próbálok mindig a saját életemmel foglalkozni és nem másokével. Így sokkal könnyebb. Csak magamhoz képest igyekszem célokat elérni és fejlődni nem a szomszédhoz képest. Mert mindig lesz valaki akinek szebb és több jut így ha mindig másét nézed örök vesztes maradsz. Másrészt én elégedett vagyok azzal amim van. Nem kell nagy tv meg autó meg étterem meg szálloda. Nekem jó a kemping meg az apartman is ha magunknak főzünk. Én szeretek így élni. Próbáld megtalálni az örömöket abban amid van. Pl ha mindenem meglenne nem tudnék örülni egy csomó mindennek.

2020. szept. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4es, na ez az a mentalitás, amivel soha nem tudnék azonosulni... talán már el is veszíteném a szemelyisegem, ha ilyen lennék.

Nyilván könnyebb így es nyilván az emberek többségének muszáj így gondolkodnia, hogy élni tudjon. Nekem az soha nem fog menni.

Mar eleve a rajongás pszichológiáját nem értem. Nem értem, hogy pl. egy nem szép, szegény kislánynak miért jó az, ha rajong mondjuk egy gyönyörű gazdag híres lányért... nem értem, hogy a rajongás helyett hogy nem irigy rá. Elvileg gyulolnie kellene.

Nekem az a legrosszabb, ha mondjuk látok egy lányt, aki külsőleg sokkal kevesebbet kapott, mint en, de jó családba született, van protekciója, ezért híres és gazdag. Ettől meg inkább kikeszulok.

Talán ez is a baj... a külsőm alapján vihetném sokkal többre, de a mentális állapotom es a szerencseltenségem miatt stagnálok. Plusz nem tudok kapcsolatban lenni, pedig az anyagilag rengeteget segítene, emiatt is sokat sírok...

en pont azt nem értem, hogy az emberek többsége hogy elégszik meg az egyszerű élettel.

2020. szept. 26. 03:11
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem valamit félre értettél. Én nem rajongok senkiért aki szebb vagy gazdagabb vagy sikeresebb. Szimplán nem érdekel. Nem foglalkozom vele. Nem értem miért gondolod hogy aki csodaszép meg nagyon gazdag meg sikeres az mind iszonyú boldog. Hányan lettek kemény drogosok vagy öngyilkosok közülük. Nem ezen múlik a boldogság meg az elégedettség. Oké aki éhezik meg fázik annak nehéz dolga van. De azért ha már van hol laknod meg van mit enned akkor a többinek nem kéne depresszióhoz meg ilyen hozzáálláahoz vezetni. Rengeteget segítne anyagilag ha párkapcsolatban lennél? Nem szégyelled magad? Miért mástól várod hogy pénzeljen. Ha megdolgoznál dolgokért talán lenne önbecsülésed és nem így állnál az élethez. Én sosem vártam senkitől semmit. Megteremtettem magamnak amire szükségem van. És barmilyen furcsa nem vágyom drága ruhákra meg cuccokra meg luxusutazásra. Turkálóbam vásarolok, magamnak főzök, ha utazunk mindig kihozzuk olcsón ugyan aut az utat amiért más egy vagyont fizet és baromi büszke vagyok magamra hogy mindent el tudok érni amire vágyom kicsit másképp.
2020. szept. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én meg a tiéddel nem tudnék azonosulni. Nem jöttél még rá, hogy neked attól nem lesz kevesebb hogy másnak több jutott, és több sem lesz ha más rosszul él. Akkor lennél boldog ha mindenki éhezne, és olyan ronda lenne, hogy tükörbe sem érdemes néznie? Ne haragudj de ez nagyon sajnálatra méltó. A magad életével kéne foglalkoznod ahelyett, hogy másokét lesed sokkal többre jutnál. Mindenkinek vannak előnyei, amiben jobb másoknál. Neked is vannak. Azt kéne erősíteni nem folyton a gyenge pontjaid miatt síránkozni. Ott van a kéz meg láb nélküli ember, aztán milyen boldog, milyen sokra vitte, van egy gyönyörű felesége meg gyerekei. Azt már én sem értem, hogy tud így élni elégedetten. De látod, nem lehetetlen. Ennél te sokkal jobb helyzetben vagy. Tanulj, aztán válasz olyan munkát amit szeret, amit élvezel. próbálj segíteni másoknak, hátha rájössz milyen jó érzés.
2020. szept. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem, nem szégyellem magam, ha egy nő mar fele olyan jól néz ki, mint en, mar meg is próbál ráakaszkodni bármilyen férfire, erős gyomor kell hozza, nekem nincs.

En meg a te életszemléleteddel nem tudok azonosulni, szóval innentől kezdve felesleges is leírnod, hogy te turkálóban vásárolsz.

2020. okt. 1. 11:11
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor bocsi de csak sajnálni tudlak. Egyébként én sem nézek ki rosszul de nekem a lelkem is szép. Nem tudom a tiéd hogy pókhálosódott be. Neked nem szép a naplemente vagy a felhők, vagy egy virág. Komolyan nem értem hogy határozhatják meg valaki életét csak az anyagi javak. Ha meg így van miért nem teszel érte? A sok irígykedés helyett ha a magad életével törődnél többre jutnál. Kívülről hiába várod a csodát. Így akarod leélni az életed? Ha nagy ház meg nagy ajtó kell meg luxus élet akkor nézz utána mivel lehet jó sokat keresni. Tanulj aztán keresd meg a rá valót. Csak nehogy a végen egyedül találd magad q szép nap medencés házadban boldogtalanul. Nem szeretsz senkit? Nem fontos neked senki csak a pénz? Furcsa.
2020. okt. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!