Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szokjak le a telefonozá...

Hogyan szokjak le a telefonozásról?

Figyelt kérdés
Mindennap 10 órákat töltök telefonozással ami írtó rossz. Nagyon nagy bűntudatom van érte. Félek, hogy nagyon el fog romlani a szemem ezek után. Nagyon le szeretnék szokni, de egyszerűen nem megy... Mindig ezzel megy el az időm, és csak húzom az egészet...

2020. szept. 29. 00:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
11%

Miert kellene leszokni?

Mi mast csinanal helyette?

2020. szept. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
49%
Töröld le a leghosszabb ideig használ appot. Mondd le a mobilinternet-előfizetést.
2020. szept. 29. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
46%

Találj valami hobbit. Olyat amiben el tudsz melyedni és észre sem fogod venni hogy “hiányzik” a telefon. Igazából lefoglalhatod magad bármivel, sport, olvasás, főzés, valami kreatív dolog pl. barkácsolas.. tényleg bármi.

Vagy fokozatosan megpróbálod egyre kevesebbet használni. Pl napi 15-20-30 perccel.

Egyébként a nagyon sok alkalmazásánál be lehet állítani idokorlatot és figyelmeztet ha túlléped. Én ezt az instagramnal próbáltam ki és tényleg használt nekem.

2020. szept. 29. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
18%
Anno vettem egy nem okostelefont, tetszett és ki akartam próbálni, de azzal netezni sem lehetett. Gonsoltam, hogy ha kell net, akkor átrakom az okostelefonomba a kártyát, de nem gondoltam végig, mert cserélgetni macera, így pár napig szenvedtem, de megszoktam, hogy nincs, így meg értelme sem volt nyomogatni, végül azt vettem észre, hogy nem is hiányzik a telefonizás útközben, inkább olvastam.
2020. szept. 29. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Kettesnek az, hogy nincs mobilinternetem, harmasnak pedig:

Szinte minden hobbim a telefonomon csinálok. Telefonon rajzolok, olvasok, meg stb... dee megpróbálok valami olyat, amit nem lehet digitálisan csinálnk... Igen, én is valami olyasmire gondoltam, hogy először 9órát, 8at, 7et, 6ot vagyok fennt, szóval most ezt fogom csinálni. Van időkorlát a telefonomon, de mindig átállítom, ha letelik, szóval nem hiszem, hogy az annyira jó lenne :/.

2020. szept. 29. 20:05
 6/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítségeteket!
2020. szept. 29. 20:06
 7/15 anonim ***** válasza:
47%
Azt gondolom, hogy az ilyen korlátok nem oldanak meg semmit, mert ahogy írta Kérdező is, átállítható akármikor, mindig lesz valami ami miatt fel kell majd oldani a korlátozásokat. A legjobb módszer, ha egyáltalán nem veszed a kezedbe, vagy mint fentebb írtam, használni kell kb. 1-2 hétig butatelefont.
2020. szept. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nincs :/. De ahhh ma is 10 órát voltam feeeent :c
2020. szept. 29. 23:10
 9/15 anonim ***** válasza:
Akkor marad az önkontroll.
2020. szept. 30. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Egy nap csak 1-2 óra legyen a max. Esküd meg istennek egy biblia előtt.

2 hétig!

2020. okt. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!