Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Valami tanács?

Mit tegyek? Valami tanács?

Figyelt kérdés

Szóval eddig se voltam a toppon (mosmtár) közel egy éve hogy depresszív gpndolataim vannak sok tünet mutat erre viszont orvos nem állapította meg így én nem mondok semmit. Igazábol már semmihez simcs kedvem. Egésznap csak az ágyba feküdnék, a hazim van hogy megcsinálom vagy valami sulis munkát de a tanulásra odafigyelek de csak muszájból. Vannak álmaim de valahogy ez se érdekel. Volt "öngyilkossági kisérletem" de nem jártam sikerrel gyakorlatilag korházba se kerültem szóval nincs több hozzáfűznivalóm. A jegyeim jók erre mint mondtam odafigyelek de előfordul hogy azért nemcsinálik házit mert nincs kedvem. És nagyon rossz hogy néha utálok élni miközben tudom hogy van miért. Ritkán van hogy valami érdekel vagy van medvem hozzá. Pl tegnap megakartam nézni egy filmet igaz tjdtam hkgy kicsit tovább kell fennmaradnom de "örültem" hogy legalább van kedvem valamihez még ha csak egy h*lye film is. Lehet hogy holnap lesz lehetőségem külön beszélni az oszifőmmel és neki valamennyire meg is nyílok de alapbol nagyon nehezen beszélek a problémáimról.

16/l


2020. szept. 29. 20:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Osztályfőnöknekkel mindenképp beszélj, tapasztalatból mondom, hogy sokat tud segíteni, ha nem is mondod el teljes részletekben a problémát, akkor is tud segíteni. Például segíthet pszichológust találni. Neki meg tudnál nyílni? Egy pszichológusnak?
2020. szept. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Biztos megbírnék nyílni csak beletelne egy időbe. De leginkább attól félek hogy mikor realizálják az emberek hogy mekkora problémám van akkor ellököm magamat töllük. És most van valaki aki valamilyen szinten törődik velem és nem akarom eltaszítani.
2020. szept. 29. 20:27
 3/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Az normális, ha csak idővel tudsz megnyílni. Miért lököd el őket?
2020. szept. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem én. Hanem ők engem. Mikor megthallják és realizálják hogy milyen törött vagyok. Ezért inkább mással beszélgetnek stb.
2020. szept. 29. 20:37
 5/9 anonim ***** válasza:
Jaaa, ohh félreértettem, bocsánat. Meddig szokták bírni, mennyit tudsz nekik elmondani? Semennyit se?
2020. szept. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja és azóta sajnos nem sikerült az oszifőmmel beszélnem.
2020. okt. 1. 18:12
 7/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, osztályfőnökitek mikor van, óra után nem tudsz odamenni?
2020. okt. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szerdánként de általában neki dolga van és úgy kell egyeztetni vele.
2020. okt. 1. 20:46
 9/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. És tanít titeket valamilyen tantárgyból? Egyik óra után oda kéne menned, vagy holnap minden szünetben menj le a tanárihoz, ahol van, amíg ott nem találod, és ha megtaláltad, akkor mondd meg neki, hogy szeretnél vele beszélni, ha van ideje, mert ennyi idő alatt nem tudod sajnos elmondani. Úgy készülj, hogy amikor én voltam ilyen helyzetben, az egy egész tanóráig tartott, szóval lehet neked is hosszabb lesz, nem tudom. De menj le hozzá holnap szünetekben.
2020. okt. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!