Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám magam túltenni...

Hogyan tudnám magam túltenni a tűfóbiámon?

Figyelt kérdés
Szeretnék katona lenni, de képtelen vagyok jelemtkezni, mert tudom, hogy lesz 4 oltás és vérvétel csak a jelentkezésnél. A pszihológiai vizsgálaton amúgy is lehet, hogy megbukom. Szóval mit tudnék tenni annak érdekében, hogy ne legyek rosszul a gondolattól is?
2020. szept. 30. 01:26
 1/4 anonim ***** válasza:
55%
Tűfóbiásan nem lehetsz katona, na meg milyen katona az, aki fél 4 oltástól?
2020. szept. 30. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Találd meg az okait, miért rettegsz ennyire a tűktől. Oké, hogy fáj a szúrás, de egy FÓBIÁNAK mélyebb okai vannak, hiszen az már eltúlzott, irracionális félelem.


A csatatéren amúgy sokkal nagyobb fájdalmak érhetnek, mint 4 pici szuri.

2020. szept. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tudom. És attól nem is félek, hogy a csatatéren esetleg mi vár rám. Egyébként a vérvételtől rosszabbul vagyok, ahogy ki kell nyújtani a karom, és tudom, hogy belenyomnak egy tűt és szívják a vérem, egyszerűen rosszul vagyok tőle. Oltásnál meg azért, mert emlékszem, hogy gyerekként amikor a karom vastagságánál is hosszabb tűt nyomtak be, mindig az volt bennem, hogy mindjárt eléri a csontot. Na kész is vagyok
2020. szept. 30. 13:44
 4/4 anonim válasza:

Ezzel teljesen együtt èrzek veled èn is rettegek a tűktől, volt hogy a mentős kèrdezte, hogy haza vigyen e vèrvètelről. Na meg szakàcs vagyok ùgy,hogy nem birom a vèrt ès naponta megvàgom az ujjam ès egy közèpkori eggyesületbe is jàrok ahol igazi kardokkal harcolnak a csalattarsaim ès nem egyszer előadàson nem csöpög hanem folyik a vèr mert valakinek meg sèrül a keze vagy az arca. Szòval ja :D

A kèrdèsre vàlaszolva meg fogalmam nincs, èn soha nem tudtam megbirkòzni vele mai napig 18 èves vagyok. Szerintem ez egy olyan dolog amit csak a gyakorlattal lehet leküzdeni miòta remdszeresen megvàgom az ujjam a kisebb vèrtől màr nem annyira vagyok rosszul mint règen szinte elàjultam a gondolattòl a konyhàban, hogy csak megvàgtam magam ès vèrezni fog pedig mèg meg se indult a vèr. :DD

Ugyhogy nem mondom h menj ès szurkàld magad de baràtkozz a tűkkel(ne szurkàld magad lècives xd) csak szerezz mondjuk egy varròtűt ès nèzegesd vagy tudom is èn... pròbàlok biztatni sry ^.^"

2020. okt. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!