Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha olyan emberek, akik dollarm...

Ha olyan emberek, akik dollarmilliomosok voltak, sikeresek es be volt biztosítva a jövőjük, mégis depressziósak voltak és inkább elmentek, az olyan emberek, mint en miért maradjunk itt?

Figyelt kérdés

Fel nem foghatom, hogy olyan emberek is végeznek magukkal, akiknek be van biztosítva a jövőjük es soha dolgozniuk sem kellett volna már. Szerintem a penz 90 százalékban megoldás.

Erre itt vagyok en, egy átlagos családból, sok mentális gonddal, évek óta nagyon depressziosan es ami a legrosszabb, hogyha nem korlátoznának a mentális gondjaim, többi adottságokat tekintve akár fényűző életem is lehetne. De sajnos nincs így. Sokszor már munkaképtelen is voltam. Nem értem, ha ők meg tudtak tenni, en miért nem?



2020. okt. 1. 10:14
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Akkor fordítsuk meg. Miért van az, hogy vannak olyan emberek, akiknek semmijük sincs, max. pár rongy, amit fel tudnak venni, jobb esetben egy kis kunyhó, ahol többedmagukkal el tudnak lakni, mégis boldogok?

A pénz nem feltétlenül tesz boldoggá. Mitől lehet boldog valaki? Pl. a szeretettől (oda-vissza), elismeréstől, sikerélményektől (lehet bármily apró), céloktól, amiért érdemes küzdeni nap mint nap.

Tanulj meg szeretni másokat és magadat, és értelmes célokat kitűzni. Ne a múlton keseregj és azon, hogy mid nincs, azt nézd, amid van, és amid még lehet. Ha magányos vagy, szerezz be egy kutyát és/vagy macskát, elterelik a figyelmedet a bajaidról és sok szeretetet tudnak adni.

2020. okt. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Kőgazdag emberek ritkán lesznek öngyilkosok, sőt szerintem valódi öngyilkosság max 1-2 esetben történik...

A pénz inkább 99%-ban megoldás a maradék 1% az betegség mármint nem mentális hanem rendes halálos pl rák.


Azt nem érted miért nem tudsz öngyi lenni? Hát azt mi honnan tudjuk? Gondolom valamelyik mentális betegséged akadályoz benne...

2020. okt. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

1-es úgy lehet hogy fingjuk sincs milyen a jó élet, pl észak-korea szó szerint boldogok az emberek holott nyomorban élnek, és bármikor lelőhetik őket légvédelmi fegyverekkel...


A pénz mindenesetben boldoggá tehet valamely szinten (már amennyiben tudod költeni ha nem akkor olyan mintha nem lenne).


A többi dolog csak elsőre jól hangzó maszlag!

2020. okt. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem akinek "be van biztosítva jövője", ők ott rontják el, hogy pénztől várnak mindent, örökös, állandó eufóriát, boldogságot, azt gondolják, hogy örökké boldogok lesznek, ha "mindent, bármit megkaphatnak" és (véleményem szerint) e csalódás játszik szerepet a kiábrándulásukban, ami nagyon nagy lelki fájdalom számukra, amit nem tudnak hogyan kezelni...
2020. okt. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező: te is pénztől, anyagi javaktól vársz "felhőtlen boldogságot" és ezt teszed a "képzeletbeli mérleg egyik serpenyőjébe": "még ők is", akkor "én minek" stb...

Az értékekről, boldogságról, másokkal való összehasonlításról történő gondolkodást lenne célszerű megváltoztatni.

2020. okt. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%
Egy napon meg fogunk halni, de a többin nem. És halottak még nagyon sokat lehetünk, élők meg nagyon keveset. Na, ezzel a " pár percnyi" idővel kéne valami hasznosat csinálni. Ha nem lehetsz milliárdos vállalkozó, akkor sportolj, tanulj, olvass, vagy nevelj kutyát/macskát. Szeress vkit, segíts az embereknek, és akkor nem éltél hiába.
2020. okt. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
93%

#3: Lehet, hogy szerinted kliséket írtam, de szerintem kell egy bizonyos életkor és élettapasztalat, mire rájössz, hogy igazából csak ezek számítanak az életben.

Gazdagéknak is vannak vagy lehetnek gondjaik. Romlik a valutaárfolyam, zuhan a részvények ára, rosszul teljesít a cég, kevesebb az osztalék, sztrájkolnak a munkavállalók, meghúzták a fullos autót a parkolóban, a gyerek saját lovat akar, az asszony a Bahamákon nyaralni és az Alpokban síelni... Mindig vannak náluk gazdagabbak, akikre lehet irigykedni. Másrészt, az elért életszínvonalat fenn kell tartaniuk (legalább látszólag), ha törik, ha szakad. Ha olcsóbb autót vesznek, szerényebb lakásban laknak, nem márkás ruhákban járatják a gyereket egy átlagos iskolába, mit szólnak majd az ismerősök?

Akik mindig ugyanabban a szegénységben élnek, vagy lentről jöttek és lassan haladnak a céljaik felé, elégedettebbek lehetnek az életükkel, mint akik beleszülettek a gazdagságba, de képtelenek teljesíteni a velük szembeni elvárásokat, esetleg kétes vagy törvénytelen ügyletekbe keverednek a nagy pénz reményében. Mint az egyik ismerősöm, aki sok milliót sikkasztott, mert elkaszinózott egy rakás pénzt - oda a karrier, azt hiszem, le is csukták. Élhetett volna boldogan, mint hal a vízben, mindene megvolt, de nem, neki még több pénz kellett.

#1

2020. okt. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Phoney ***** válasza:

Csak a legegyszerűbb eset: amikor egy megszállott milliárdos (akár már szegényen, a meggazdagodás előtt) elhiszi, hogy a pénzével bármit megszerezhet, akkor ettől kezdve az ő világában nem is léteznek többé azok a dolgok/koncepciók, amiket nem tud megvenni. Csak emiatt az ő világa nem leányálom lesz, hanem rémálom, ahol folyton felszínes, drága „örömökbe” kell menekülnie az üresség elől, a drogoktól a folytonos utazgatáson át a pénzen szerzett szexig, és fel nem fogja, hogy hol a hiba a képletben, mert az egész világképének az a kényszerképzet lett az alapja, hogy a pénz az mindenható. Az ilyennek persze, hogy az öngyilkosság a válasza az életre – ahogyan ő ismeri.


De aki nem is hiszi, hogy pénzen mindent megvehet, annál is nagyon könnyen kialakul az a rossz szokás, hogy minden problémájára csak pénzt tud dobálni, ettől meg magától értetődően egyre nyomorultabb lesz.

Már nem is tudom, melyik színésztől hallottam, hogy a legnyomorultabb emberek, akiket ismert, mind gazdagok voltak.

2020. okt. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!