Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » PTSD, ezt olvastam az internet...

PTSD, ezt olvastam az interneten, rossz tünetek. Valaki érti mi lehet ez pontosabban? 19/F

Figyelt kérdés

Köszönöm ha elolvasod és segítesz!


Utána olvastam és a tüneteim alapján PTSD szerű betegségem lehet.

Előszőr is leírnám a tüneteim: Flashbackjeim vannak, lefagyások melyek 20-60 másodpercesek körülbelül. Ilyenkor teljesen azt érzem, hogy az adott dolog már megtörtént velem, mint ha nagyon erős "deja vu"-m lenne.

Általában nem emlékszek, hogy mi is zajlott le az agyamban, mi volt a dolog.Ilyenkor semennyire nem tudom felfogni a dolgokat körülöttem, és utána sem. Pl. volt munkahelyemen a főnököm többször elmondta mit kellene csinálnom és nem tudtam megjegyezni. Valamikor 1-3 hónapig megsem jelennek a flashbackjeim, valamikor heteken keresztül több napon megtörténik és akkor egy nap többször is (1-3 alkalommal átlagosan).

Azt olvastam, hogy ez a betegség kifejlődjön, kell lenni valami rossz előzménynek, vannak is a gyerekkoromból amelyek nem gyengék (őszintén nem szeretném leírni. Régebben a téma mindig adott volt, ilyen 2. osztályban (akkor voltam kb 8-9 éves) kezdődhetett ezek a flashbackek. Mostanában a téma nem kötött, csak mint hamár megéltem volna az adott szituációt.

Miután vége van a flashbacknek, fáradtnak érzem magam, összezavartnak és szorongok. Vannak olyan napok, mikor érzem, hogy valószínüleg megfog történni velem. Mindig mielőtt megtörténik, nyugtatom magam és próbálom elkerűlni, hogy ne történjen meg. Őszintén többször érzem magamon a depressziót, bár az én koromban sok ember mondja elmagáról, nem tudom őszintén, hogy az enyém mennyire lehet valós az ővéjükkel szemben.

Mai napom is ilyen volt, és már több éve megy ez a fejemben, ezért már úgy érzem foglalkoznom kellene, mert nagyon megtud ölni idegileg. Sokszor úgy érzem ezeken a napokon, hogy mindjárt meghalok. A mai eset után, nem tudtam pár másodpercig, hogy helyileg hol vagyok, hol lakok, kik az emberek akik körülettem vannak, és úgy érzem ez már túl erős, hogy megbírkozzak vele.


Ha valaki tud erről nekem írni pár sort, hogy mi lehet ez, vagy valami elképzelést, nagyon megköszönném!



2020. okt. 1. 21:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Kideríthető az eredet, és akkor már kezelhető

https://www.youtube.com/watch?v=RX-4HASvEYM&t=509s

2020. okt. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!