Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lesz így velem? Tanácstalan...

Mi lesz így velem? Tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés
Minden fél évvel ezelőtt kezdődött, a poklok poklát éltem át, idegösszeroppanást kaptam 19 évesen. Bőgtem fiú létemre egész nap, nagyon durva és horror időszakon vagyok át, széttépett az ideg. Azóta félreütöget a szívem, megmagyarázhatatlan mellkasi diszkomfortom van, amit még megmutatni se tudnék hogy hol érzem, jön fel a sav meg a kaja amit eszek, meg ilyenek.. a legújabb amit érzek már napok óta, mintha elájulnék, vagy nem tudom, derealizációs érzéseim vannak, mintha 2D lenne a világ, nagyon nehéz megfogalmazni. Fáj a fejem is, mintha egy robot lennék, nem is én irányítanék semmit, teljesen eluralkodott rajtam a stressz, fogalmam sincs mit csináljak. Olyan mintha egy burokban élnék. A szívverésemet figyelem, ha félredobban jön a pánikroham. Októberben megyek kardiológiára, mert hallottak szívzörejt. Ez a vizsgálat miatt is tép az ideg, ha csak rá gondolok hogy az EKG már rajtam van és diagnosztizálnak valami mittudomén milyen dologgal, a pulzusom 100 környékén van. Vérnyomást is lehet fognak mérni, ami a másik mumusom, borzasztóan félek attól is, tuti 160 ha megmérjük. Hiába fogja meghallgatni a szivemet ha a pulzusom ott helyben lesz vagy 140, persze hogy hall szívzörejt s turbulens véráramlás miatt.. én nem tudom mi lesz velem, mit tanácsoltok?

2020. okt. 4. 19:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Várd meg a kivizsgálást, az orvos többet tud mondani. Lehet fizikai betegséged, ami felerősít valamit.
2020. okt. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem kardiológus kell, hanem pszichiáter. A panaszaid 90 százaléka szomatizáció, a lelki bajaidat manifesztálod testi tünetként. A kardiológiai kivizsgálásra azért érdemes elmenni, de 99 százalék eséllyel semmi komoly eltérés nem lesz, szívzöreje pl. kb. minden második embernek van.
2020. okt. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sport, mozgás közben semmi bajom, nyugalomban meg már figyelem a pulzust, ahogy erősen ver, nem gyorsan csak nagyokat, érzem minden hol. Mintha erőlködne, meg néha félrever. mozgás, sport közben meg semmi baj. Nem pont hogy akkor kéne rendetlenkednie? na mindegy.
2020. okt. 5. 16:51
 4/4 A kérdező kommentje:
Vége a vizsgálatnak, a diagnózis az hogy makk egészséges vagyok. Volt EKG és ultrahang is
2020. okt. 13. 11:00

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!