Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderlineosként lehet esélyem...

Borderlineosként lehet esélyem karrierre, kiteljesedésre?

Figyelt kérdés

Fiatal felnőtt vagyok, már közelebb a harminchoz, mint a húszhoz. Gimi közepe óta nem működik az életem. Valamiért elkezdtem nem hinni magamban, lemondtam a célokról, a felelősségvállalásról, rengeteget kezdtem aludni, sodródtam, elkezdtem és nem fejeztem be sok dolgot. Ma már tudom, hogy borderline-os vagyok, ezt szakemberek diagnosztizálták.


Mondhatni, hogy jól funkcionálok, mert van diplomám, nyelvvizsgám, munkám, de én (és a környezetem is) tudom, hogy sokkal többet kihozhatnék magamból. A barátaim, akik képességeikben nem haladnak meg engem, már mind jóval előrébb tartanak. Gimiben még versenyeket nyertem, legjobb tanulók között voltam, akkor még motivált voltam. Fényes karrierem lehetett volna, ha nem vagyok érzelmileg instabil.


A fura az, hogy a borderline-nak utánaolvasva a tüneteknek csak egy része igaz rám. Nincsenek például érzelmi kitöréseim, nem szoktam veszekedni. Rengeteget szorongok ugyan tök apró dolgok miatt, de mindent lerendezek magamban, a környezetem nyugodt, higgadt embernek ismer. Az egyetlen igazi gond a sok szorongás, a bűntudat és a motiválatlanság. Ezektől meg lehet valahogy szabadulni? Sikerült innen valakinek? Rettegek attól, hogy középszerű maradok, miközben tudom, hogy akár a tudományos életben is sokra vihetném, csak valamivel nagyon erősen kéne tudnom motiválni magamat. Eddig nagyjából mindenhova felvettek, ahova igazán akartam, és mindenhol helyt is tudtam állni.


2020. okt. 8. 08:56
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Ezt csak orvos tudja kimondani. De amúgy lehet. Ismerek egy diagnosztizált bordit aki tanul, tesz azért, hogy jó munkája legyen.
2020. okt. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igazán nem tartom valószínünek, hoyg tényleg bordeline-os vagy, de ezt eleve csak szakember tudná megállapítani!

Emellett az összes problémádta megoldás lehetne egy jó pszichológus, megfelelö terápiával.

2020. okt. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hasonló gondjaim vannak nekem is.Nem tudom a megoldást, de szívesen beszélgetek veled.Én 25 vagyok, szintén borderline-al diagnosztizált, van diplomám, jó munkahelyem, de hiába lenne egy csomó célom, nem tudok tenni értük. Pedig korábban azt gondoltam, hogy ezek a célok fognak életben tartani.
2020. okt. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

En nem vagyok bizonyitva border, de gyanitom, doki tervben van. Nekem az emberi kapcsolataim vannak rendszeres valsagban, viszont karrierepitesben csak ugy szarnyalok.. Egyebkent, nekem az az oriasi szerencsem van, hogy annyira szeretem a hivatasom, hogy abban az egyben valahogy megemberelem magam es kuzdok ha kell minden nap.

2020. okt. 27. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az egy elég tág diagnózis, az egyik orvos szerint az vagy a másik szerint nem a harmadik szerint kizárt, hogy az legyél.Régebben pl. nem kérdezték meg mik voltak az előző diagnózisaid, és sokszor minden orvos mást adott, most megkérdezik, és ha az előző félrekezelt sokkal kisebb az esélyed, hogy megfelelő kezelést kapj.


Bármi lehet belőled, attól, még, hogy kaptad ezt a diagnózist, ritkán van, hogy súlyos pszichiátriai betegséget tudnának le ezzel.

2020. nov. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!