Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki volt depressziós az...

Aki volt depressziós az hogyan küzdötte le?

Figyelt kérdés
Már hónapok óta tart a depresszióm, de nem foglalkoznak vele, se a csalàdom se a baràtaim. Azt hiszik majd elmúlik, de egyre rosszabb és már majdnem hüly.eséget csináltam. Nem akarok így tovàbb élni. Nektek mi segített tovább jutni?

2020. okt. 12. 00:14
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Az alapvető mentalitáson kellene változtatni. Nekem ez vált be. Tanuld meg a "leszarom" taktikát. A barátaid meg a családod nem foglalkozik a problémáddal? Szard le őket te is. Valami nem úgy jött össze az életedben ahogy annak lennie kellett? Szard le azt is. Éld tovább az életed. Ha úgy érzed hogy nagyon rossz irányba haladsz, akkor nyomj egy restar-ot, szerezz olyan tudást amivel el fogsz boldogulni (főleg anyagilag) az életben, utána már sokkal több lehetőséged lesz bármit is szeretnél elérni.
2020. okt. 12. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
*restart-ot
2020. okt. 12. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Erre nincs egy általános recept, nem mindegy, hogy milyen komoly, mitől van, te milyen állapotban vagy, mennyire akarsz és tudsz tenni ellene stb. Ha úgy érzed, hogy egyedül ez nem megy és senki mástól nem kapsz segítséget, akkor egy pszichológus mindenképp jó lenne.


Nem mondom, hogy ez neked is tuti bevállna, de mivel személyes tapasztalatot kértél, írok azt is. Nekem a problémát elsősorban külső tényezők okozták (részletekbe nem megyek bele, de olyanok mint családi gondok, iskolai nyomás, stressz és ilyenek) és pont emiatt az segített végül legtöbbet, hogy kiszakadtam ebből a környezetből. Félévkor iskolát váltottam, egy másik városba jártam onnantól és kolis is lettem, csak hétvégén jártam eleinte haza. Nehéz volt és innentől már csak rajtam múlott, de a kezdőlökés nélkül nem tudom mikorra lettem volna jobban. Jól sült el, megtettem amit tudtam és szerencsére egész gyorsan elkezdtem jobban lenni. Következő évtől pedig már nem is volt szükség a kolira, bejárós lettem. Nem mondom, hogy akkor már semmi problémám nem volt, pl. az önbizalmamat nagyon sokáig tartott felépíteni, de lelkileg már sokkal jobban voltam. Ez egy összetett dolog azért és bővebben itt nem fejteném ki és nyilván nem is azt mondom, hogy egyetlen változás mindent megold, mert nem, de saját tapasztalat alapján egy kezdőlökés sokat tud segíteni. Hogy ez neked mi lenne, nem tudom és mivel semmilyen támogatást nem kapsz, a pszichológust tudnám tanácsolni, ő jobban fog tudni segíteni.

2020. okt. 12. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Voltam már pszichológusnál de azon kívül hogy csak sablon szarokról beszéltünk mind a 4 alkalommal irreálisan nagy összegekért, nekem nem vált be.
2020. okt. 12. 01:08
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor orvos.
2020. okt. 12. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%

Napirend, mozgás, szabad levegőn időzés, vitaminok, halolaj, egészségesebb táplálkozás, szoláriumozás, gyógyteák, meleg fürdő, erőltetett mosolygás.


És az idő.

2020. okt. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Stimulotonnal
2020. okt. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Jó lenne pszichológushoz járnod, rendszeresen. Ha korábbi nem felelt meg, keressetek újat! Beszélj a szüleidnek erről, mondd el hogy segítségre van szükséged! Vigyenek szakemberhez, ez kötelességük, ha a gyerekük vagy! 
Lehet hogy úgy érzed nem foglalkoznak veled, de biztos vagyok benne, hogy jót akarnak neked, még akkor is ha nem értenek hozzá, vagy nem tudják hogy fejezzék ki.
Én évekig voltam depressziós fiatalabb korromban, nekem egy terapeuta segített. Pár ülés után elértem azt, hogy teljesen máshogy lássam a világot és magamat, és soha többé nem jöttek azok a depressziós-öngyilkos hajlamú hullámok. Ezután is voltam szomorú, és kétségbeesett, de többé már nem hagytam magam lehúzni a víz alá, egyszerűen csak hagytam hogy keresztülmenjen rajtam.

Ha érdekel bővebben,szívesen leírom priviben! Ha beszélgetni akarsz, írj, én tudom mit élsz át, nem vagy egyedül!

2020. okt. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A szüleimnek elmondtam és azt mondták majd kinövöm. Ezzel én így nem tudok mit kezdeni.
2020. okt. 21. 15:16
 10/10 anonim válasza:
Nekem pszihologus segitett igaz h mar lassan 1 eve nem jarok hozza es most visszaestem de ez mar csak az en gondom
2020. nov. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!