Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért undorodom a testemtől?

Miért undorodom a testemtől?

Figyelt kérdés

20 éves fiú vagyok némi túlsúllyal. Az a helyzet, hogy egyszerűen hányni tudnék a testemtől, a kinézetemtől, annyira undorító vagyok. Nem is szeretem, ha valaki hozzám ér, mert én is egy ilyen undorító testet messziről elkerülnék. Ha valakinek tetszem, azt se tudom elhinni, mert nem tudom elképzelni, hogy valakinek vonzó egy ilyen undorító test. Egyszerűen nincs olyan része, amit szeretek.

Kapcsolatom se volt még, semmilyen. Nem szeretném, ha bárki hozzáérne a testemhez, vagy megcsókolna, vagy bármi ilyesmi, mert kellemetlenül érezném tőle magam.

Mit kellene tennem? Most kitűztem, hogy addig fogom gyötörni a testemet, amíg számomra tökéletesen nem fog kinézni. De ettől függetlenül jól érzem, hogy valami lélekben is áll emögött, ugye? Mert azért egy ilyen fokú undor nem hiszem, hogy természetes. Sőt a környezetemben szinte mindenki azt mondja, hogy a rajtam lévő felesleget nem is mondanák túlsúlynak, én mégis kb. Molnár Krisztiánnak érzem magam, pedig racionálisan tudom, hogy ég és föld vagyunk.


2020. okt. 12. 23:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Szakemberhez kellene fordulnod, mert ez csak a fejedben történik, ha a testedet kezded gyötörni, nem oldasz meg semmit. Utána majd a fogaid formájától fogsz undorodni, sőt mesélte valaki, hogy öngyilkosságot kísérelt meg, mert annyira undorodik attól, hogy kakálnia kell, hogy a testében sz@r van. Ez az agyadban valami kificamodás, kérj időpontot pszichiátertől, van ennek a cuccnak valami neve, az ilyesmit meg tudják gyógyítani, de legalábbis javítanak rajta.
2020. okt. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pszichológus, a testképzavart lehet kezelni.
2020. okt. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De ennek mi lehet az oka? Az intimitás minden formájától félek emiatt.
2020. okt. 13. 17:10
 4/4 anonim ***** válasza:
fordítva van, kérdező. félsz az intimitástól és azért utálod a testedet. hogy mi a gyökérprobléma, annak kiderítéséhez kell a segítséget kérni.
2020. okt. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!