Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen orvosra van szükség...

Milyen orvosra van szükség ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Eleg nagy lelki problemam az van az utobbi idoben (parkapcsolati). Igazabol mar junius ota tart ez a problema.

Augusztus eleje ota kb. Heti 3-4 szer kapok sirogorcsot. Kb. Azota tart az alvasi problemam is. Altalaban csak 3-4 fele tudok elaludni es 7kor mar fel is ebredek. Fizikailag erzem a faradtsagot, de annyira agyalok a gondomon, h keptelen vagyok tobbet aludni. Ez is heti tobb alkalommal van.

Szeptember elejen kezdodtek a gyomorgorcseim. Ha eszembe jut ez a rossz dolog, akkor hirtelen olyan erzesem lesz mintha valami belulrol megcsavarna a beleimet es utana meg mintha tuvel szurkalnak.

Par napja meg ules kozben olyan mintha valaki hirtelen lenyomna a vallaimnal fogva. Ez altalban csak par masodpercig tart, de eddig ez a legfelelmetesebb...

Egyszeruen nem ertem, h miert tortenik ez velem. Meg soha ennyire nem buktam ki semmin. Ijeszto mar ez igy nagyon. Kezdek mar erre ramenni...ugy erzem nem birom mar ezt sokaig...

Probaltam mar veny nelkuli nyugtatokat, de egyik sem segitett igazan.


Milyen orvos tudna ezen segiteni?

Gondoltam mar pszichiaterre, de az olyan durva megoldasnak tunik.



2020. okt. 14. 01:34
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Kérhetsz tanácsot a háziorvostól is, de nincs abban semmi durva vagy elítelendő, ha pszichiáterhez fordulsz. A problémáid nagyon jól ismertek a szakmában. Egy 10 üléses kognitív pszichoterápia sokat segíthetne rajtad.
2020. okt. 14. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Arra gondolj hogy öt év múlva már csak röhögni fogsz ezen a “nagy párkapcsolati problémán”. En gimibe tobb evig szerelmes voltam egy sracba peldaul, aki le se cart. Elmúlik, hidd el.

Nem kell egyből pszichiáterhez menni, menj el egy pszichológushoz.

2020. okt. 14. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem kell orvos.. Megfejtem én gyógyszer nélkül és ingyen, leírtad, hogy hónapok óta párkapcsolati problémád van. Minden testi tüneted arról szól, hogy elég volt belőle, nem akarod tovább csinálni, megfojt, lenyom.

Pszichológushoz elmehetsz, ha a továbblépést nem tudod feldolgozni, de remélhetőleg nem kell, vagy elég lesz, nem kell pszichiáter.

2020. okt. 14. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha nem megy relaxáció (pl. youtube-n mindfulness videók nézése, miután gyakoroltad jó ideig), akkor szakember jó lenne. Valaki, aki lelki folyamatokhoz is ért, helyzetet is kívülről látva tud segíteni (szakember)

Amit első hozzászóló javasolt (nem pszichiátert javasolt) azzal egyetértek én is.

2020. okt. 14. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!