Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon félek éjszaka. Mit...

Nagyon félek éjszaka. Mit tudnék csinálni?

Figyelt kérdés

Nem vagyok már óvodás, úgyhogy eléggé kellemetlen az egész. Akárhányszor valami ijesztőt látok, hetekig kísért minden éjszaka. Sajnos emiatt nem tudok elaludni hajnalig, még ha fáradt vagyok sem.

Ha lecsukom a szemem, mindig azt a rémisztő dolgot látom. Ha a sötétben fekszek, pánikolni kezdek és muszáj elővennem a telefonomat, hogy lefoglaljam magamat valamivel. Folyamatosan érzem a félelmet, és már nagyon irritáló.

Tudnék ezzel valamit kezdeni? Bármilyen tanács?

18L



2020. okt. 15. 00:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Majd kinövöd. Talan. En is most epp itt fekszek az ágyban, es nem tudom letenni a telefont. Pedig mar jocskan elmultam 18, de ejjeli lampaval alszom. :) Ezt szerintem nem lehet megszokni. Szerencsere van parom, vele nem felek, de sajnos most egy messzebbi helyre kellett mennie dolgozni, igy jovohetig nem latom.
2020. okt. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ezt az élet oldja meg. Sajnos. Amikor elkezd rendesen rugdalni. Elmúlás körülötted, fájdalom, mindennapos gondok. Le fogod szarni. Örülni fogsz neki.
2020. okt. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nem növöd ki. Aludj lámpa fénynél, és nézz valami régi jó mesefilmet, vagy természetfilmet.

Ha lesz egy párod, ez változni fog jó irányba.

2020. okt. 15. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Általában fénynél alszok, az kicsit segít, de ha becsukom a szemem, akkor úgyis sötét van 🤷‍♀️ onnantól kezdve kész horror.

Párom van, csak sajnos eléggé messze lakik. Fiatalok vagyunk, mindketten tanulunk. Nem tudok csak úgy minden este megjelenni nála, hogy hali, jöttem aludni, mert egyedül nem megy, utána meg mehetnék is egyből haza, hogy suliba beérjek.


Nem ez az első ilyen eset. Általában ha valami miatt nem tudok aludni, akkor ahogy az emléke homályosul, úgy múlik el ez a dolog. Kb két hete még rendesen aludtam, 7 órákat minimum, probléma nélkül. Van hogy néha így is hamar elalszok, de a 1,5 óra alvás sem ritka. Tanulás mellett nem kellemes.

2020. okt. 15. 00:50
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
En 26 vagyok es a mai napig rosszul vagyok, ha egyedül vagyok éjszaka. Egy horrorisztikus képtől gyomorgorcsom van. Valamilyen mentális problémával összefügghet, en depressziós vagyok es szorongó. Ha nagyon megkeseríti az életed, menj el orvoshoz.
2020. okt. 15. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A fontos kérdés, hogy mi az, amit látsz? Hogyan írnád le?
2020. okt. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
6 Ez miert fontos?
2020. okt. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Hetes, ez komoly kérdés? Ha egy egészséges 18 éves csukott szemmel dolgokat lát, az nem normális. Először azt kell megtudni, mi az, amitől fél és retteg, majd azt elkerülni, hogy ne okozzon gondot. Sok mindenre lehet következtetni ebből.
2020. okt. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
95%
8# Gondolom kepletesen ertette, en is amint becsukom a szemem mar a “lelki szemeim” elott ott van hogy biztos all valaki az agy labanal. :D Pedig egeszseges felnott nő vagyok, megis csak ugy tudok elaludni hogy kislampa fel, telefon a kezemben, megy rajta a video, es egyszer csaka nnyira faradt leszek hogy lecsukodik a szemem es bealszok. De magamtol nem tudom ezt csinalni, kell a kislampa meg hogy menjen valami.
2020. okt. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ha képletesen értette, akkor én kérek elnézést, szokásom mindent szóról szóra venni. :)
2020. okt. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!