Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mik azok az én idegen gondolat...

Mik azok az én idegen gondolatok??? Mit takar?

Figyelt kérdés
Olvastam h van ilyen

2020. okt. 15. 13:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Olyan gondolatok, amelyek távol állnak tőlünk és nem tennénk meg. Ilyen pl. az, amikor vezetünk és azon agyalunk, mi történne, ha félrerántanánk a kormányt. Egyes anyák is azon gondolkodnak, hogy megölik a gyereküket, persze nem szeretnék megtenni, csak van egy ilyen mély kényszergondolatuk. OCD a betegség megnevezése.
2020. okt. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Grimfox ***** válasza:
Igazából mindenkinek, még az egészséges embereknek is vannak énidegen gondolatai néha. Általában destruktív színezetűek, például öngyilkosság, önkárosítás, mások bántalmazása, felmerülő ötlet, hogy adott pillanatban egyszerűen lophatna a boltból, senki se venné észre, de előfordul, hogy az illető szexualitásával nem egyező gondolatok merülnek fel. Például egy heteroszexuálisban felmerül egy gondolat, amint azonos neművel van együtt. Amíg nem ilyen, az egyén számára zavaró az idegen gondolat, addig általában nem is lehet őket észrevenni.
2020. okt. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Es ha vki fel, hogy kart tesz magaval az betegseg ugye?
2020. okt. 15. 15:51
 4/12 anonim ***** válasza:
Akkor betegség, ha ez kihat az élet más területeire is, pl. félsz megfogni egy kést. Minimális kényszergondolat normális, de azon felül már kényszerbetegség.
2020. okt. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Grimfox ***** válasza:
Alapvetően ösztönösen félsz kárt tenni magadban. Ahogy 4. mondja, ha ez kényszeressé válik, akkor betegség. De ez a fajta félelem még akkor sem énidegen gondolat, ha beteges.
2020. okt. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Szerotonin 0-25 -ig

Nekem 3 honapja 2 volt a szerotoninom.

Szedek gyogyszert mar 4 honapja.

1 az rossz nagyon 2 is

2020. okt. 15. 19:31
 7/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, milyen mértékegységről beszélünk?
2020. okt. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Grimfox ***** válasza:
Szerotonin visszavétel gátlót szedsz? A gyógyszer csak a kémiai egyensúlyt állítja helyre, ha közben berögződnek hibás viselkedési, és gondolkodási minták, akkor a kémiai szintezés nem elég. Kognitív viselkedésterápiát szokták mostanában javasolni.
2020. okt. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Koszonom.

Antidepit szedek.

2020. okt. 15. 20:39
 10/12 A kérdező kommentje:
Azt hittem ezek a kenyszerek is agyi biokemiai zavar.😯
2020. okt. 15. 21:31
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!