Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom,hogyan tovább?

Nem tudom,hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Sajnos eléggé depressziós életet élek nem az a tipikus én magamról megállapítom,hogy depressziós vagyok történet lenne az enyém hanem orvosi papírom van róla. Rengeteg minden összejött az utóbbi időben.Nagyon sokszor van úgy,hogy nem látom az életem értelmét és túl akarom adagolni a nyugatóimat. Szerencsére még nem értem el soha azt a mennyiséget amitől bármi bajom esne egy kis szédülést éreztem és ennyi. A szeretteimet nem akarom a gondjaimmal terhelni viszont már úgy érzem belül nem bírom és teljesen összevagyok roppanva. Gyakran vannak önbántalmazó gondolataim, nagyon sokszor gondolok a halálra szinte motivációm sincsen. Valaki jár/járt már hasonló cipőben aki lenne olyan szíves és meghallgatna? Kíváncsi vagyok kinek mi vált be próbálok meggyógyulni de orvosi segítség nélkül elég nehéz a vírus miatt..
2020. okt. 22. 15:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Az orvosok, pszichológusok jelenleg is dolgoznak, szóval mindenképpen keress fel egyet. Az öngyilkossági hajlam komoly dolog, mindenképpen kezeltetned kell magad.
2020. okt. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Azt írod, hogy rengeteg minden összejött az utóbbi időben. Mivel konkrétumokat nem írtál ezért nem tudok konkrét tanácsokat adni ezekkel kapcsolatban. Viszont azt javaslom, hogy próbáld meg hideg fejjel átgondolni a dolgaidat,lehet,hogy néhány esetben nem megoldhatatlan problémákról beszélünk.Azt nem hiszem, hogy egész életedben depressziós voltál, csak voltak boldogabb időszakaid, pillanataid. Ha igen akkor emlékezz vissza, hogy mik voltak azok a dolgok amik boldoggá tettek és tudatosan keresd ezek megélését a jelenben. Mindenképpen mozdulj ki otthonról, ha vannak barátaid akkor keresd őket, sétálj a természetben, ez akkor is jót tesz ha amúgy semmi kedved nincs hozzá.A mozgás, a sport stresszoldó hatású,a nehéz fizikai megterhelésre a szervezet válaszreakcióként endorfint termel, ezért ez hosszú távon segíti az általános jó közérzetet.Most hirtelen ennyi jutott eszembe, de ha írsz még valami konkrétumot akkor lehet, hogy tudok még mást is mondani, akár privátban is.
2020. okt. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!