Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Enyhe hipochondria ellen mit...

Enyhe hipochondria ellen mit tehetek?

Figyelt kérdés

Kb 2 éve kezdődött nálam ez a dolog egy pánikrohammal. Akkoriban egy szörnyű munkahelyem volt, de féltem otthagyni. Rendszeresen voltak pánikrohamaim, elhittem, hogy szívbeteg vagyok, állandóan figyeltem a szívverésemet, pulzusomat. És még egy alapos kardiológiai vizsgálat sem nyugtatott meg. Utána jött egy jobb időszak, a pánikrohamok megszűntek, de mindig volt valami "betegségem"- pl. agyvérzés, bőrrák. Azonban ebben az időszakban hatékonyan meg tudtam nyugodni és nem fajult pánikolásig a dolog, nem rohangáltam orvoshoz mindennel. Aztán idén terhes lettem, a legnagyobb boldogság az életemben- viszont újra folyton a testemet figyelem. Az elején meg voltam róla győződve, hogy kémiai terhesség és már vége is. Kiderült persze, hogy szó sincs erről, de azóta is minden terhességi tünet aggaszt. Már nem magamat és a saját életemet féltem, hanem a babámat. Egy derékfájás, apró hasi szúrás, megváltozott folyás, kisebb hasmenés, szóval minden apró tünet megijeszt. Szerencsére most is úrrá tudok lenni ezeken a félelmeken olyan szinten, hogy az életminőségemet legfeljebb minimálisan befolyásolják, viszont nem szeretnék ezekkel élni.

Ha ez számít, kb. 8 éve anorexiás is voltam, de orvosi segítség nélkül kigyógyultam belőle.

Olyanok tanácsát várom, akiknek bevált már valamilyen módszer vagy esetleg szakértők ebben a témában. Pszichiáterhez nem szeretnék menni, nem érzem annyira súlyosnak a helyzetet. És persze semmit sem szeretnék bevenni emiatt.



2020. okt. 22. 17:56
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha psichiatert nem szeretnel, akkor fordulj pszichologushoz, mar csak a beszelgetes vegett is. Artani nem art.
2020. okt. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!