Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kezdődő borderline szochihopat...

Kezdődő borderline szochihopata vagyok! Hogyan barátkozzak? (17/F)

Figyelt kérdés

Klinikai pszihológus megerősítette hogy a kèsőbbiekben fognak diagnosztizálni nálam személyiség zavarokat csak ugye 18 éves kor alatt ez nem szokás.

Bár nem mondott konkrétumot viszont voltak tippeim (ugyanis szívesen diagnosztiázom magam).

Négy tippem volt amikor erről beszélgettünk: Traumás antiszociális, nárcisztikus, dependens, és borderline. Ebből a dependenst kizárta. Ha az nem akkor szerintem valami paranoiás és elkerülő lehet... Na mindegy a lényeg az hogy egyszer elmentem egy buliba ahol nem ismerek senkit és úgy próbáltam barátkozni, viszont nem nagyon sikerült mert volt hogy konkrétan megkérdezték ott tőlem hogy ismerek e itt valakit, meg hogy egyáltalán miért megyek olyan buliba ahol nem ismerek senkit, és ezeket én nem értettem. Teljesen normálisnak tartottam hogy új embereket akarok megismerni. Ez eléggé szomorúan végződött mert a világ másik feléről, az isten háta mögött kellet hajnalba hazaballagjak egyedül mert maguntak és féltek tőlem, mondták hogy nem tudják hogy ki hagyott engem ott, de ők nem velem vannak.☹

Hideg zuhany volt nekem, sosem felejtem el, pedig én nem akartam rosszat.

Szerintetek hogy barátkozzak?



2020. okt. 24. 08:29
 1/8 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Házibuliba mentél, ahol nem ismersz senkit? Az egyrészt merészséget mutat, másrészt elkeseredettséget.

Nárcisztikus nem lehetsz, mert akkor nem vívódnál ilyeneken.

Ismerkedni a sporton, hobbin, tanulmányokon, netes játékokon keresztül próbáltál már?

2020. okt. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A nárcisztikus személyiségzavar kiteljesedését sok minden visszafoghatja. Lehet melle szoc fóbiás, vagy lehet elkerülő szem. Zavara, máris nem látszik annyira narcisztikusnak, pedig bőven lehet az.
2020. okt. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első

Sok minden nem írtam le magamról csak a lényeget. Ártalában akkor jön elő belőlem a nárcizmus amikor teljesen egyedül vagyok. Ilyenkor érzem magam erősnek.

Hát nem is tudom. Valahogy ez így nem nekem való. Személyesen szeretnék, viszont valahogy így pórun járok voltam már egyébként fan találkozón ahol viszont már sokkal befofadóbbak voltak de kicsit elszùrtam mert sikerült lerészegedjek és lehet utólag valami alkesznek néztek. Hazudtam nekik amúgy hogy pánik beteg vagyok és így kezelem de azért még is sikerült leégessem magam.

2020. okt. 24. 12:23
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem akarok ijesztő sorozargyilkosnak tűnni kívűlről márpedig eleggé annak tűnhettem az első storimból...
2020. okt. 24. 12:26
 5/8 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Miért voltál klinikai szakpszichológusnál?

Ha már amúgy is ott jársz, miért nem kérdezed meg, hogy mit lehet kezdeni ezzel a helyzettel? Elárulom: pszichoterápia keretében lehet kezdeni vele valamit. Aott szépen rájössz, hogy mi lehetett rossz a viselkedésedben és mi jó, és akkor legközelebb jobban csinálod, aztán még jobban.

"valami alkesznek néztek" Ne igyál annyit! Otthon próbáld ki, meddig érdemes elmenned, hogy kicsit laza legyél, de ne ess szét!

"Nem akarok ijesztő sorozargyilkosnak tűnni" Nem fogsz, azok nem így néznek ki. Így szerencsétlennek, idegesítőnek tűnsz. Ha már házibuliba mész, akkor legalább annyi kapcsolatod legyen, hogy vagy meghívtak vagy valakivel mentél volna, de az nem tudott elmenni, hogy legyen valami kapcsolódási pontod.

2020. okt. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igazából sajnos április elején elkövettem valamit és fél évet voltam előzetbe aztán azt hittem hogy most már jobb lesz, de mégjobban nem tudom hogy hol helyem.
2020. okt. 24. 12:56
 7/8 A kérdező kommentje:
Magamra gyújtottam a házat és ez ugye már a köveszélyokozás bűntette volt, nem halt meg senki, és a kár sem volt nagy, de már nem tudtak velem mit kezdeni mert előtte egy-két nappal felmosó folyafékot ittam segítség kérés képpen, be is vittek a pszihátriára de valahogy még is szégyeltem as egészet és arra játszottam hogy minnél hamarabb elengedjenek.
2020. okt. 24. 12:59
 8/8 anonymousreview60 ***** válasza:
81%
Neked komoly bajaid vannak. Nem a barátkozás a leg"égetőbb" ezek közül. Neked pszichiátriai kezelést kell kapnod. Ha már el tudtad hagyni a felmosófolyadékkal, gyújtogatással kapcsolatos dolgokat és már van egy munkával vagy iskolával kapcsolatos napi rutinod, akkor érdemes erre a barátkozásra visszatérni.
2020. okt. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!