Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Barátnőmnek pánikrohama volt,...

Barátnőmnek pánikrohama volt, ez volt az első ilyen velem, eléggé lesokkolt és tanácstalan vagyok, ilyenkor mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Így kívülállóként tudok neki segíteni azon kívül, hogy visszafogom?

Nagyon durva volt, meg akart halni, ordította, hogy elege van az életből és minden áron ki akart futni az útra

Légyszíves segítsetek, felkészültebb szeretnék lenni

19f 19l



2020. okt. 24. 13:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

Szeva, elég lett volna rákeresni a neten: [link]

Örülök, hogy segíthettem.

2020. okt. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de itt nem térnek ki a külső emberre, a mély légzést


Még annyi, milyen érveket tudnék mondani neki, hogy elmenjen pszichológushoz? Az első kisebb rohamok óta mondom neki de feleslegesnek tartja és nem akarja egy idegennek elmondani

2020. okt. 24. 13:42
 3/14 anonim ***** válasza:
25%

Ugyanazeket a tippeket elmondod neki, megpróbálod rávezetni pl. a nyugodt légzésre.


Említsd meg neki, hogy a pánikroham a halálát is okozhatja, ha nem kezeli.

2020. okt. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy pánikroham volt? Nekem volt már nagyon intenzív rohamom, de én akkor nem akartam szaladgálni sehová és ordítani sem voltam képes. Halálfélelmem volt, szinte lebénultam, erős szívdobogás, hányinger, hasmenés, fulladás, erős izzadás, nagyon erős szívdobogás, légszomj.


Az segített, ha valaki ott ült mellettem, de nem ért hozzám. Mély levegő, ablak kinyit és végtelen türelem.

2020. okt. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Az utcán voltunk


Tünetek alapján az

Nagyon zihált, folyamatosan sírt és remegett, néha egy kicsit lenyugodott de egyszer csak megint ordibált, folyamatosan szorított


Nekem ez pánikrohamnak tűnik, de javítsatok ki ha tévedek, én csak segíteni szeretnék neki

2020. okt. 24. 13:48
 6/14 anonim ***** válasza:
33%

Ez nem pánikroham volt, annak a tünetei a szívrohamhoz hasonlítanak leginkább. Erős szívdobogás, félelem, izzadás, halálfélelem.

A barátnőd hiszti rohamot kapott. Ezen tipikusan egy nagy pofon szokott segíteni.

2020. okt. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi volt a kiváltó ok? Felfedeztél valami furcsa történést előtte?
2020. okt. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Valószínüleg én voltam, ha bulizunk akkor általában történik valami amit félreértünk és összeveszünk rajta, viszont ilyet még sosem váltott ki belőle semmi

Sokat stresszel, főleg a suli és a továbbtanulás miatt is, a szülei szeretik és ő is őket de nagyon sokat piszkálják minden miatt

2020. okt. 24. 13:56
 9/14 anonim ***** válasza:
75%
Én azt sem zárnám ki, hogy csak színészkedett, hogy így megoldja a köztetek lévő problémát, esetleg manipuláljon téged. Ezért sem akar menni pszichológushoz. Máskor ellenőrizd a pulzusát és a pupilláját. :)
2020. okt. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nem színészkedett és ő pont nem az a manipulatív személyiség, pont az ellentetje

Eddig minden köztünk lévő problémát meg tudtunk beszélni, ezt is meg tudtuk volna, úgyhogy indokolatlan lett volna

És nem csak egy kis színjátszás volt, nagyon sokáig, úgy 1-másfél óráig tartott

2020. okt. 24. 14:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!