Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi tegyek? Hogyamn bírjam ki?

Mi tegyek? Hogyamn bírjam ki?

Figyelt kérdés
szóval 16 éves lány vagyok és ismét az evéssel van problémám. Ezelött volt hogy NAGYON keveset ettem ilyen 2-300 kalóriákat. Aztán minden oké volt. Aztán volt hogy kb 2.5-3 napig nem ettem semmit. Azóta minden rendben. Viszont megint azt érzem hogy nem kell ennem, kövér vagyok, nem "érdemlem" az étélt stb. Tény hogy nem vagyok sovány (sőt) kb 167 cm vagyok és 74 kiló körül. Mielött bárki mondaná, majd fel szeretném keresni az iskola pszichológust de addig majd valahogy megpróbálom kihúzni de azért örülnék a válaszoknak.
2020. okt. 26. 22:41
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Őrültség amit csinálsz, teljesen feleslegesen sanyargatod magadat ilyen módon.Hiába szeretnél lefogyni, a fogyásnak egész egyszerűen nem ez a módja amit te csinálsz.A testnek folyamatosan szüksége van az alapvető tápanyagokra,fehérjékre, lassan felszívódó szénhidrátokra, zsírokra, vitaminokra,ezeket biztosítani kell a szervezet számára a megfelelő mennyiségben. A neten már szinte minden infó ott van de ha másképpen nem megy akkor beszélj a szüleiddel és kérjétek ki egy szakember tanácsát aki összeállít neked egy hosszú távon tartható étrendet.Mert ebből amit jelenleg művelsz hosszú távon egy súlyos étkezési zavar is kialakulhat, komoly hosszútávú következményekkel amit jó lenne megelőzni.
2020. okt. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát most rendben eszek, de mostanaban sokat ját ezen az eszem. De pontosan jól tudom mit művelek a testemmel hoszabb távon.
2020. okt. 26. 23:11
 3/5 Molyember ***** válasza:

Első, nem értetted. Tudja ő, hogy hülyeség koplalni, csak ott a lelki probléma.

Kérdező, azzal, hogy beláttad a betegséged, már sokat tettél magadért. Hosszú távon az anorexiások közel 10%-a meghal, ami azért elég erős. Amíg nem jutsz el dokihoz, próbálj úgy enni, ahogy a tanulást intézed valami szar tárgyból: muszáj. Ez egy elég kemény betegség, menj pszichológushoz, foglalkozz vele.

2020. okt. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Őszintén azért anorexiának nem mondanám de oké. Egyébként így reggelre jobban lettem.
2020. okt. 27. 09:54
 5/5 anonim ***** válasza:

Az nagyon jo, hogy felismered es elismered, hogy ez nem jo.

Azt igerd meg, hogy nem bagatelizalod el. Hajlamos vagy erre, valami rejtett okbol erzel ra idonkent kenyszert. En a helyedben akkor sem futamodnek meg, ha pont minden okenak tunik. Nem fogja folosleges idorablasnak tartani a pszichologus. Nyugodtan menj hozza, amint tudsz.

2020. okt. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!