Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítene egy pszichológus...

Segítene egy pszichológus olyan emberen, aki képtelen elengedni a múltban történt dolgokat? Lassacskán lehetetlenné teszi az életem ez a probléma...

Figyelt kérdés

Csak néhány példa:

Még az általános iskolában kezdődött a dolog. Állandóan aláztak, vertek, mindenféle módon bántottak, és rendkívül önbizalomhiányos felnőtt lettem, félek az emberektől.

19 évesen összejöttem egy sráccal, aki 4 évvel később dobott, azóta eltelt 14 év, és nem volt semmiféle kapcsolatom férfiakkal. Különösen kerülöm az ismerkedést.

4 éve fájdalmasan hirtelen meghalt a kiskutyám, aki a mindenem volt, tekintve, hogy emberek nincsenek az életemben, ez érthető valamilyen szinten. Imádom az állatokat, de mióta ő meghalt, azóta kerülöm őket. Kutyuskám halála után úgy két évig alig aludtam. Ahányszor becsuktam a szemem, vagy egyedül maradtam a gondolataimmal, újraéltem az elvesztésének hétvégéjét. Rettentően intenzíven, mintha valóban újra megtörténne.

Idén májusban elgázoltam egy cicát. Nem tudtam elkerülni, egyenesen az autó alá rohant. Azóta egy merő görcs vagyok a kocsiban, pedig azelőtt a menedékem volt a mindennapi gondok után. Imádtam vezetni, most minden pillanatát gyűlölöm az autózásnak. Nem megy ki a fejemből, ahogy áthajtok rajta, minden méteren attól rettegek, hogy újra megtörténik. Gyűlölöm magam azért, amilyen fájdalmat okoztam neki, és elvettem az életét.

Félek, hogy megbolondulok.


2020. okt. 29. 01:24
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Igen, valószínűleg segíthetne a dolgon. Nagyon önmarcangoló típusnak tűnsz. 😕

Kocsizás helyett addig is sétálj egyet, az is nagyon jó tud lenni!

2020. okt. 29. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A múlt elmúlt. Azzal vágod legjobban magad alatt a fát, hogy folyton a múltban "élsz", vagy épp a jövő miatt rettegsz. Tartsd magad a pillanatban. Ehhez gyakorolj pl zen meditációt, vagy más módszert.
2020. okt. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!