Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan , hol kezelik a pánikbe...

Hogyan , hol kezelik a pánikbetegséget?

Figyelt kérdés
Olvastam olyat hogy neurologian kezelik , vagy csak szimplán felírnak egy gyógyszert vagy pszihoterápia (vagy ilyesmi sztem rosszul írtam :/) és meg 1 kérdés hogy ha nem szólok senkinek hogy ezzel küzdöm akkor lehet komolyabb bajom vagy semmi?

2020. okt. 29. 11:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem jártál orvosnál, honnan tudod, hogy pánikbeteg vagy...???
2020. okt. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 TR75 ***** válasza:

A pánikbetegséget pszichiátrián kezelik, lehet pszichoterápiával, gyógyszeresen, vagy a kettő kombinációjával.

Mindenképpen érdemes a kiváltó okkal is foglalkozni, mert anélkül nem valószínű, hogy lesz eredmény.

Ha kezeletlen a pánikbetegség/-zavar, komolyabb bajod társultan alakulhat ki, elszigeteltség, szociális kapcsolatok leépülése, depresszió és hasonlók formájában (mivel jellemzően a pánikbetegek elkezdik kerülni a rohamot kiváltó helyzeteket), illetve teljesen áttételesen mondjuk kiszáradás, vitaminhiány és ilyesmik. Más betegségeiket nem kezeltetik (az elkerülés miatt), azok is fordulhatnak súlyosabbra.

Szóval maga a pánikbetegség/-zavar "nem veszélyes a testre", mert elsődlegesen pszichés betegség (vannak, akik szerint nem is betegség, hanem inkább túlzott reakció), de kihatással van rá.

2020. okt. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:D
2020. okt. 29. 12:49
 4/4 anonim ***** válasza:
Én kikezellek. Írj.
2020. okt. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!