Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipoláris vagyok és olyan...

Bipoláris vagyok és olyan érzésem van mintha két külön személy lakna bennem. Hogyan lehet ez ?

Figyelt kérdés
2020. nov. 2. 10:21
 1/7 A kérdező kommentje:
És másnap alig emlékszem mitól is kaptam éppen mániát illetve az egesz homalyos
2020. nov. 2. 10:24
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Pszichiátriai ambulanciára telefonálj be és kérj időpontot vagy ha nagyon rosszul vagy azonnal fogadnak.
2020. nov. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%

Mit jelent nálad az, hogy 2 személy? Ilyen gondolatai bárkinek lehetnek, aki reflektál magára sokat, és képes elvonatkoztatni attól a verziós selfjétől, amit jobban kedvel. A spirituálisok, buddhistak egonak nevezik azt a részét az embernek, amelyre nem különösképp büszke. Példának okáért én egy rettentően kedves ember vagyok azokkal, akiket ismerek, és akiket értelmesen tartok. Akiket például butának, vagy rosszindulatúnak, azokkal viszont egy szemét vagyok, emiatt például sokan mint egy büdös troll ismernek.


Na, ha most én reflektálnék eme furcsa, "bipoláris" viselkedésemre, arra a következtetésre juthatnék, hogy belőlem legalább 2 van, mert én kedves vagyok, a másik az nem is én vagyok.


Hogy esetedben miről van szó, azt nem tudom, de jó lenne, ha kifejtenéd nekünk. Azt gondolom, hogy nem szenvedsz disszociativ szzavarban, bár egy bipoláris képes disszociálni, deperszonalizálódni, ezt esetleg érzékelheted így.

2020. nov. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát szivi, a bipoláris depi mellé én még borderline is vagyok, az érzéseim, gondolataim, a véleményem nem 10-es, hanem 100-as skálán mozognak. Nekem is van olyan, hogy engedtem egy férfi ismerősömnek, hogy megöleljen és megpusziljon, két nappal később emiatt meg akartam ölni. Őt is, meg magamat is, mert nem értem hogy miért hagytam. Egy utazás előtt százszor gondoltam meg magam, aztán végül nem mentem , És ezért is meg akartam ölni magam. Ennyi ezek vagyunk mi, őrületre vagyunk ítélve.
2020. nov. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

4


Nem,nem vagytok. A borderlinenak például tök jó a prognózisa, csak például nem szabad így felfogni, nem szabad betegség karriert csinálni.


Én is kerültem kórházba szuicid gondolatok miatt évente 1-2x, de mára már nincs ilyen probléma. Sőt, annyira nincs, hogy már kétséges az is, hogy bipo meg border vagyok, pedig évekig biztos volt benne a doki :)

2020. nov. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

@anonim

Az egyik felem a jokedvu kedves es megerto ember a masodik pedig a depresszios megbantott es gyakran undok es szemet modon viselkedik ha bantva erzi magat

2020. nov. 2. 12:56
 7/7 anonim ***** válasza:

6


Na,hát ez nem 2 személyiség kérlek, az egy. Más kérdés, hogy mennyire kiegyensúlyozott, egészséges. Minden embernek van egy jó meg egy kevésbé jó oldala.



Bipolárisként nyilvánvaló, hogy lesznek jelentősen eltérő megnyílvánulásaid, ezeket nem kellene a szívedre vedd, hiszen a betegséged pontosan erről szól.



A bipoláris és egyéb hangulati zavaros emberek egyik nagy problémája az, hogy gyártják a bűntudatot maguknak. Ha rosszul vannak azért, ha jól meg azért.


Ha jól vannak úgy érzik meg sem érdemlik, ha rosszul azt gondolják ezt ők maguk okozták.


Javaslom, hogy próbálj egyelőre megbékélni azzal, hogy egy hullámvasúton ülsz. Minden ember hullámzik, sőt, az egész univerzum. Ha. Big bang elmélet igaz, és esetleg még a nagy recss is, akkor alapvetően kijelenthető, hogy az oszcilláló, hullámzó, "bipoláris" jelenség az oka az életnek. Az élet maga a változás, ha állandó lenne bármi, nem élhetne. Fogadd el, hogy hullámzik a hangulatod, és me akarj ezzel küzdeni. Fogd fel úgy a dolgot, hogy a betegséged egy oroszlán, és épp te vagy a préda. Ha neki mész, akkor bajban leszel. Ha futsz, akkor is. Csak figyeld, de ne reagálj rá túlzóan, a szükséges lépéseket kell megtenni, semmi többet.

2020. nov. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!