Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen skizofréniával élni?

AbysmalChaos kérdése:

Milyen skizofréniával élni?

Figyelt kérdés

Személyesen kérdezném, hogy akit diagnosztizáltak mennyire súlyos tüneteitek voltak és mennyire nehéz ezzel együtt élni? Hogy kezdődött?

Hasonló időket élek át és érdekel.



2020. nov. 2. 23:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Családban volt skizofrén. A legfeltűnőbb, hogy elhanyagolja a saját testét, nemcsak nem mosakszik, de a fogait megvárja hogy kiessenek, nem lehet fogorvosra rávenni, haja loboncos, nem megy az istennek se fodrászhoz, és ha nincs, aki takarítson rá, akkor megeszi a kosz a lakását. Ezek a dolgok látszanak rajta már akkor is, ha még meg sem szólalt.
2020. nov. 3. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Amit az egyes írt, az sajnos a depresszióra is igaz. Én tudtommal nem vagyok skizofrén, viszont depressziós az igen. Néha rám jön valami, akkor lezuhanyzom, hajat mosok, néha szőrtelenítek, de a hajammal más egyebet nem csinálok, összefogom... Meg akkor rám jön a háztartás-csinálás, van hogy 4 órán át meg sem állok, akkor egy ideig egész rendben van a ház, de legtöbbször elhagyom magam, és akkor én is igénytelen vagyok meg a ház is...
2020. nov. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, bocsánat hogy nem tudtam válaszolni a kérdésre, bár ez engem is érdekel, hogy milyen betegség a skizofrénia. Szoktam olvasni a témában.
2020. nov. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A kettes remekül leírta.
2020. nov. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 mittudomen721 ***** válasza:
100%

Hamar varom a vizora "leolvasokat" akik akar este 7-ig is johetnek en meg epp ejszakas vagyok szuperjo blablabla szal nagyon ra erek irkafirkalhatok neked :)



6 - 6 es fel eve kaptam a dgt felmondtam a munkahelyemen hirtelen (a valtozas egyebkent egyik jele lehet valamifele psziches moka kezdetenek) elegem lett az akkori eletembol gondoltam el megyek az orszagbol kulfoldre dolgozni stb aztan egyszercsak uldozteteses teveszmeim - doxasmaim lettek paranoiam es hangokat hallottam. (Kozben megjott a leolvaso hala az egnek:) Azt kepzeltem lehallgatnak kovet a rendorseg stb (ez egyebkent egy gyakori dolog) az okaba inkabb ne menjunk bele...szal ja beszivtam ezt a vackot... 27 evesen.



Hogy a mindennapjaim hogy telnek... semmi extra elek mint mindenki mas dolgozom etc. csak hat azert hallucinalok pl. idonkent hiaba szedek gyogyszert az alvasom leromlott igy arra is gyogyszert szedek ( yarocen 15mg) ami sajnos segit az alvasban de gyakoribbak a hallucinacioim melyek tovabbra is auditoryak.


Huh... nem is tudom sok dolog van azert ami nem olyan mint elotte vagy kellemetlen nem irnam le mert hosszu lesz... ami nagyon fajo hogy kapcsolatom nem valoszinu hogy lesz es ezzel egyutt szulo sem leszek sajnos hacsak masban nem gondolkozok. De igazsag szerint hacsak feszultte nem tesznek a delusioim amik a hallucinaciokbol erednek ( ertsd fel idegesit mar maga az hogy ez van nem pedig hogy nem vagyok tisztaban a valotlansagaval) es eltekintek az allando zsibbadas bizserges szeru "fejfajasomtol" akkor teljesen atlagosan elek mint a "normalis" emberek. Egyebkent a gondolkodasom mar csak "nagyjabol hatekony" ami sajnos erezheto de en ezt inkabb annak tudom be hogy egyedul elek nincs kihez szolni stb.

2020. nov. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon sulyos tuneteim voltak, de miota lenyugdijaztak nyugodtabb eletet elek, mellette tanulok, miota szedem a gyogyszereim a tuneteim se jottek vissza. (Kulfoldon elek.)
2020. nov. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
Rossz. Mert rengeteg az előítélet. Engem amíg nem százalékoltak le, egy munkahelyre se vették fel. Vagy kirúgtak az első adandó alkalommal. De sokszor esélyt sem adtak arra hogy bizonyítsak. Higiénia szempontjából a ruháim rám büdösödnek koszosak le eszem azzal törlöm le a koszt meg ilyenek. Körmöm az csak akkor van le vágva amikor anyukám megcsinálja. Ritkán szőrtelenítek is ha van hozzá hangulatom. Hajat csak akkor mosok amikor már nagyon muszáj. Néha könyörögni kell nekem hogy megfürödjek. De különben el vagyok mint a befőtt. Párkapcsolatom sosem lesz valószínűleg, se gyerekem, se férjem. Ha szüleim meghalnak egyedül maradok. Ennyi
2020. nov. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
hát..én élek skizofrén beteggel. Ő is elhanyagolja a külsejét. Fürdés heti 1x van jó esetben,bepisil,nem megy el wcre.Nyála folyik stb..de nem feltétlenül ezt mondanám a legfeltűnőbb jelének. Amikről beszél össze-vissza.Nincs logikai menete. A sok téveszme,hangok,hallucinációk,amiket átél na azzal nehéz együtt élni számomra. Fokozatosan rettegek,hogy én ne legyek ilyen...kegyetlen. Ahogy velem bánik az is.
2020. nov. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálam ez úgy zajlott, hogy előjöttek a paranoiás dolgai, hogy látták hogy mit nézek a számítógépen. Azt hittem, hogy hipnotizáltak meg még sok durva. Együttműködő voltam befeküdtem a kórházba. Injekciót kapok, és azóta stabil az állapotom Adminisztrátorként dolgozom. Túrákat vezetek és van egy párom is. Bár sokszor sokat alszok és kicsit lasabb vagyok amúgy meg se látszik rajtam a betegség. Ehhez sok év pszichoterápia is kellett.
2020. dec. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!