Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hipcohonderek!Ti hogy bírjátok...

Hipcohonderek!Ti hogy bírjátok?Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Elég nehezen viselem a mostani helyzetet.A nagypapám hipochonder volt, amit megörököltem.Tudom magamról kb. 10 éves korom óta, és baromi nehéz együtt élni vele.A mostani COVID helyzetben konkrétan megőrülök.Minden tünetet beképzelek magamnak, és rögtön rosszul leszek.Tudom, hogy nem vagyok fertőzött, mindenhol suliban maszkban vagyok, kb. 10 percenként kezet mosok/fertőtlenítőzök.Éjjel már aludni sem tudok mert rettentően félek tőle.Elég nehezen viseltem a karantént márciusban, ezért attól is eléggé tartok, hogy újra karanténba leszünk.Egész nap szorongok miatta.Kérlek aki hasonló helyzetben van, írja le hogyan vészeli át ezt az időszakot.Köszönöm szépen!

16/l



#szorongás #hipochonder #COVID #hipochondercovidalatt
2020. nov. 5. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Elmegy pszichológushoz.
2020. nov. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A vírushelyzet miatt, jelenleg képtelenség.De azért köszönöm a választ!
2020. nov. 5. 18:42
 3/5 anonim ***** válasza:

szia,


habár a covidtól annyira nem, de rengeteg betegségtől félek.

pszichiáter kellett nekem.

a korodat nézve gyermekpszichiáter vagy pszichológus, amolyan viselkedésterápia kellene neked, ami segít ezen

2020. nov. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyrészt most is lehet menni pszichológushoz, másrészt ha 16 évesn el is kapod, A legrosszabb esetben is rosszul leszel egy pár napig, utána mehetsz tovább utadon.
2020. nov. 6. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én 24 évesen is szenvedek tőle.Én is mindent beképzelek. El megyek az orvoshoz kiderül nincsen bajom de ugy is vissza tér. H lehet nem nézte meg jól meg stb.. 🤷😕☹️
2020. dec. 18. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!