Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A lustaság lehet mentális...

A lustaság lehet mentális eredetű betegség? Ha igen, akkor miért ennyire megbélyegzőek az emberek velük szemben, hogy "simán csak lusták"?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert általánosban még nem voltam lusta. Kitűnő tanuló voltam, fociztam és jópár dolog érdekelt. Aztán középsuliban megtört valami, mert nem elég, hogy idegen környezetbe nem tudtam beilleszkedni (no barátnő, no haverok, no hobbi és folyamatosan kezdtem fásult lenni), de még a választott szakomat is utáltam (informatika), amit erőltettem és hosszú évek alatt kiszültem egy diplomát, ami azóta se érdekel, de valamit tanulni kellett. A rosszabb viszont, hogy semmi nem érdekel. Nincs hobbim/kapcsolataim/barátnőm, munkám elvileg most lesz végre, de az se érdekel, már az első nap se és félek a felelősségtől/kudarctól ezért gyakran meghátrálok így lustának tartanak. Itthon se csináltam semmi míg munkanélküli voltam. Tanulhattam volna angolt, szakmai dolgokat, de semmi nem érdekelt csak gyakoriztam/cikkeket olvastam és youtube-oztam. Így a nyelvtudásom is sz** és semmit nem fejlődtem az államvizsga óta (lassan 1 éve). És fizikai/szellemi megerőltetés egy sima porszívózásra is rávennem magam. Mondjuk tegyük hozzá, hogy krónikus betegként nem is érzem magam jól a bőrömben. Ilyenkor átjárja a testem egyfajta meleg, fásult, béklyószerű nyomasztó érzés és megmozdulni sincs kedvem csak a gép előtt görnyedni. Nem lepődnék meg ha mentális eredetű lenne, mert amúgy tényleg nincs hobbi ami érdekelne. Max olyan ami megvalósíthatatlan és elborult ötlet (sportkocsival száguldozni vagy csajokkal szűzként bírkózni/dugni meztelenül). Ezek megmozgatnának, de olyan, hogy olvasás, spprt, nyelvtanulás, főzés, zenehallgatás, koncert egyik sem, mert mindegyikhez valamilyen szintű tenni akarás szükséges és van amelyikhez gyenge vagyok fizikálisan (edzés), valamelyikhez a nyomi személyiségem nem passzol (koncert, ismerkedés) így nincs önbizalmam valamelyikhez pedig nincs türelmem (tanulás, nyelv).

2020. nov. 5. 17:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A lustaság önmagában nem mentális probléma. Az érdektelenség, fáradtság, motiváció hiánya depresszió.
2020. nov. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"olyan, hogy ... zenehallgatás, ... mindegyikhez valamilyen szintű tenni akarás szükséges és van amelyikhez gyenge vagyok fizikálisan (edzés), valamelyikhez a nyomi személyiségem nem passzol (koncert, ismerkedés) így nincs önbizalmam valamelyikhez pedig nincs türelmem"

A zenehallgatashoz milyen tenniakaras kell? :)

2020. nov. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A krónikus fáradtság, az enerváltság, erőtlenség ugyanúgy az áteresztő bél szindróma következménye, mint a ma járványszerűen terjedő mentális betegségek. Tehát nem mentális állapotodtól kapod a lustaságot, hanem halmazati tünetként, mellette.
2020. nov. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#2: Keresgélni kell utána, hogy mit hallgassak. Be kell fogadni a zeneszöveget, de mindegy is, mert 99%-ban nem érdekel.


#3: Ezt az áteresztő bélszindrómát, hogy lehet kezelni, milyen gyógyszerrel? Vagy melyik szakrendeléshez forduljak, hogy meggyógyítsanak?

2020. nov. 5. 18:44
 5/7 anonim ***** válasza:
Előbb a diagnózist kéne egy szakertonek(!) felallitania!
2020. nov. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5: Már megtörtént a diagnózis. Reumatológiára járok és 2 hetente szúrom magam. Mert itt így történik a kezelés és semmit nem mondott az áteresztő bélszindrómáról (nem is érdekük különben nem lehetne a gyógyszert felírni).
2020. nov. 5. 20:09
 7/7 anonim ***** válasza:
2020. nov. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!