Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem, semminek nincs...

Úgy érzem, semminek nincs értelme és nem vagyok elégedett. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy főleg a mostani helyzetben valószínűleg minden második ember azonosul a kérdés szövegével.

Nem azt érzem, hogy megrekedt az életem, de egyszerűen semmiben nem találok nyugalmat, elégedettséget. Minden untat, nem tudok lelkedeni semmiért, ha egyedül vagyok az a baj, ha társaságban, akkor meg az.

Vannak barátaim, a családom támogat, mégsem érzem jól magam. Egyetemista vagyok és főleg most, hogy újra teljesen online oktatás van, úgy érzem nincs értelme az egésznek de mindjárt itt a vizsgaidőszak és megfulladok a feladatokban.

Ez depresszió lehet?

Mit tehetnék hogy motivált legyek?



2020. nov. 10. 20:50
 1/5 Banna97 ***** válasza:
100%

Én ugyanebben a cipőben járok, szintén egyetemistaként.

Rengeteg a vizsga, a tanulnivaló, de úgyszintén elvesztettem a motivációmat az egésszel kapcsolatban, hiányzik a környezet a szaktársak, elég szar így.

Próbálok arra gondolni, hogy egyszer ennek a helyzetnek is vége lesz, próbálok arra gondolni, hogy tanulnom kell, hogy később visszafizetődjön ez az energia befektetés.

Barátaimmal tanakodunk, kirándulást szervezünk vagy éppen csak egy kis összeugrást valakinél, engem egy kis beszélgetős este mindig feltölt, meg a barátokkal töltött idő is.

2020. nov. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Semminek nincs értelme, szóval jól érzed, jó úton haladsz.
2020. nov. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is ezt érzem, és szerintem sincs értelme semminek :D
2020. nov. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2020. dec. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sincs semminek semmi értelme, de azért van ami még szórakoztat, boldoggá tesz. Azokra koncentrálok.


Tanulni meg mindig is utáltam, de kell a jövedelem, anélkül lesz aztán szörnyű az életed. Csak ezt a pár évet kell lehúzni az egyetemen, szívás, de ezt még azért érdemes kihúzni, hogy később kevesebb legyen a gond.

2021. ápr. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!