Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A skizofrén tudja titkolni a...

A skizofrén tudja titkolni a téveszméit?

Figyelt kérdés
Kezelt vagy kezeletlen skizofrénről is lehet szó.

2020. nov. 13. 14:31
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Elég sok típusa van, de szerintem van olyan szint, amit még el lehet rejteni.
2020. nov. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
A skizofrénnek nem az a lényege, hogy nem tudja, hogy képzelődik?
2020. nov. 14. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én el tudom. Elég jól rejteni. Tudok uralkodni magamon. Ha az agyamba beférkőznek a butasagok egyszerűen nem veszek róla tudomást. CBD olajat szedek, ez helyettesíti az antipszichotikumokat.
2020. nov. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az én családtagom (én gondozom). Nem tudja elrejteni,hiszen ez a lényege,ha utána olvasol,hogy nincs betegség tudata.Teljesen más világot lát,mint mi.Szerinte az megtörtént,amit te sose fogsz megtörténtnek látni.

Nekem rohadt nehéz a családtagommal.Ketten élünk és ő hiába van kezelve,neki nem használnak a gyógyszerek. Folyamatosan képzelődik lopásokról,mentőkről,UFOKról,halottakról,azt hiszi a szomszédok összeesküdtek ellene és mérgezés miatt feljelentették. Szerencsére semmi nem történt meg ezekből,de ő kegyetlenül éli meg. A rossz,amikor rólam képzelődik,hogy megakarom ölni, kiakarom semmizni és stb. Ő már talán otthoni ellátásra szorul :( Én tudom már nem bírom vele.

2020. nov. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4-es.

S akkor a családtag ő teljesen meggyőzhetetlen ezekről a dolgokról? El sem gondolkodik, hogy nem reális?

2020. nov. 25. 13:07
 6/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező 4es vagyok. Nem tudjuk meggyőzni. Nem is gondolkodik el rajta. Ő az életére megesküdne,hogy megtörtént. Sajnos már történt olyan dolog is,hogy azt hitte az orvos mondta neki,hogy szedjen be minden gyógyszert. Időbe hívtuk a mentőket,megtudták menteni,de máig azt mondja,hogy az orvos kérte rá és ő jól cselekedett. Nem tudom,hogy lehet-e enyhébb fok,amikor az ember elgondolkodik,de nálunk sajnos ilyen mértékű :(
2020. nov. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Persze ennek is vannak fokozatai. Nálam nagyon durván indult de mostanra a gyógyszerek meg a terápia hatására sokkal jobban vagyok
2020. nov. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

YouTube-on sok videó van, ahol beszélnek a betegségükről skizofrén emberek.


Elsőként én írtam, hogy sok típusa van ennek a betegségnek, nem tudom miért pontoztak le, ez tényleg így van :)


Sok embernek nincs betegség tudata, de sokaknak igen. Gyógyszerekkel már elég jól be lehet állítani ezeket a dolgokat. Vannak olyan emberek, akik tudnak róla, hogyha pl. hallucinálnak.


Nagyon-nagyon egyedi ez a dolog, de az egészen biztos, hogy ha valakinek tévképzetei vannak, akkor nem elég csak annyi, hogy a hozzátartozók leültessék, hogy "Pisti, te csak beképzeled, hogy jönnek az UFO-k".

2020. dec. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8as, köszönöm a válaszod!
2020. dec. 4. 16:57
 10/10 A kérdező kommentje:

8-as.

Amúgy én is azt hallottam, hogy a hallucinációkat sokkal reális abban érzékelik és felfogják, mint a téveszmék.

2020. dec. 6. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!