Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipoláris zavarról, vagy...

Bipoláris zavarról, vagy másról van szó?

Figyelt kérdés

Meséltem az érzéseimről legjobb barátomnak, mondtam neki régebben hogy szerintem bipoláris zavarról van szó. Erre ő csak nézett rám, és rávágta, hogy biztos hogy nem mivel neki van ilyen betegséggel küzdő ismerőse, és ő a mániás állapotában teljesen megőrül szinte, míg a másik fázisában legszívesebben öngyilkos lenne. Igazából, csak rosszul esett, hogy ennyivel lezárta a dolgot, mivel szerintem vagy valami baj van a hormonjaimmal, vagy bipoláris depresszió vagy lehet igaziból hogy más sajnos fogalmam sincs. Annyi lenne a kérdésem, hogy bipoláris depressziónál mindenki ugyanúgy reagál erre a betegségre? Mivel én amikor boldog vagyok, csak szimplán nagyon nagyon boldog vagyok, örülök a semminek, sok az önbizalmam. De amikor megváltozik (hetente általában) a hangulatom fáradékony, hihetetlenül lehangolt vagyok úgy, mérges ingerült, hogy nincs rá semmi okom! Szerencsére nem gondolkoztam öngyilkosságon, szerintem megbolondulni sem szoktam ha boldog vagyok. Akkor ki is van zárva, hogy bipoláris vagyok? Hallottam borderline személyiség zavarról is, de nem tudom mi a különbség

23/L (Nemm, nem a menstruáció hozza elő ezeket a hangulat ingadozásokat)


2020. nov. 16. 16:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ezt mi így távdiagnózissal nem tudjuk eldönteni, főleg, hogy szakemberek sem vagyunk. Írhatunk bármit, nem releváns. A legjobb barátod sem szakember. Ha zavar és problémáid vannak, keress fel egy klinikai szakpszichológust, ő majd diagnosztizál.
2020. nov. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon szélsőséges és bipolárisként többször voltam hospitalizálva mániában és depresszióban is.. de persze van olyan, hogy nem kezdődik olyan végletekkel, figyelj oda a jövőben, írj esetleg hangulatnaplót.
2020. nov. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!