Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki szociális fóbiára...

Ha valaki szociális fóbiára (/depresszióra) gyógyszert kap, annak hogy működik az elhagyása?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy pl: kapok egy gyógyszert. Bátrabb leszek, jobban fogok tudni ismerkedni.

De, hogy hagyom el a gyógyszert? Csökkenteni kell az adagot és akkor csak kicsit fogok félni és még merek emberek közé menni, majd így szépen lassan levinni 0-ra a gyógyszert? Végül pedig lesz egy csomó tapasztalatom, meg emlékem, hogy jó az emerek között és a gyógyszer nélkül is merek majd emberek közé menni?


Vagy addig kell szedni a gyógyszert amíg májrákom vagy agysorvadásom nem lesz? Le lehet ezetről szokni vagy akinek ez kell, az így kell, hogy éljen? Csak így tud normális életet élni?


Nem akarok gyógyszerfüggő lenni, de már nincs semmi reményem.

(Ezt, tudom, hogy majd úgyis az orvos dönti el, most csak kíváncsi lennék.)


2020. nov. 16. 18:48
 1/1 anonim ***** válasza:
60%

Nekem nincs ilyen tapasztalatom. Azt erősnek érzem, hogy májrákot és agysorvadást említesz. Amennyire tudom, le lehet szokni ezekről a gyógyszerekről.

Mindenképp oszd meg a szakemberrel a gondolataidat és kérdéseidet, hogy mire számíthatsz, hogyan szokott történni az elhagyás stb.

2020. nov. 17. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!