Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek alapján valóban nincs...

Ezek alapján valóban nincs valami rendben a fejemben? Ha a pszichiáter nem vette észre mekkora baj lehet?

Figyelt kérdés

Nem vagyok képes az érzelmeimről beszélni és ha valaki komolyan szeretne ilyen dolgokról dumálni velem kellemetlenül kezdem el érezni magam.


Sosem voltam még szerelmes de nem is éreztem azt hogy bárkihez is jobban kötödnék hiába voltam már jó pár randin.


A szeretlek szó számomra nem mond túl sokat...Bárkinek képes lennék ezt mondani úgy hogy közben nem is ismerem.

Ha egy család tagok mondja akkor is kellemetlenül érzem magam így általában ez nem talál viszonzásra.


Nagyon utálom az érzelgős dolgokat. Utálom amikor valaki az érzéseiről kezd el nekem beszélni főleg ha azok köthetőek hozzám



Szeretem és egyben utálom az emberek figyelmét...Mivel lány vagyok és állítólag szép is mondhatni sok udvarlom van...olykor örömmel tölt el ha "körben rajonganak" és vágyom a társaságukra (pontosabban a figyelemre) máskor viszont semmi kedvem hozzájuk és hanyagolom is őket (mindig cserélődnek..).


Nem szeretek senkit sem közel engedi magamhoz bár vannak "barátaim".


Néha...szeretem irányítani az embereket. Azt hiszem jó a befolyásoló képességem ezáltal sokszor értem már el azt hogy nekem kedvezzen egy adott helyzet.


Ha valami nem jön össze mérhetetlen dühöt kezdek el érezni. Ergo vannak düh rohamaim. Talán ez az egyetlen olyan érzelem amit tisztán át tudok élni és amivel teljesen tisztában is vagyok


Öngyilkos gondolataim sosem voltak mások bántására viszont éreztem már késztetést. Eddig sosem bántottam még senkit de sokszor fantáziáltam arról milyen is lenne...mit is tennék vele és hasonlók. Nem egy konkrét személyre gondolok hanem teljesen idegenekre. Ez kb már 14 éves korom óta megvan nálam.


Az emberek egy aranyos és kissé visszahúzodó de ettől függetlenül barátságos lánynak tartanak 🤷🏻‍♀️


Voltam bent pszichiátrián nemrég de ott csak szorongást állapítottak meg. Valóban csak ennyiről lenne szó?


2020. nov. 19. 11:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Mért érzed magad kellemetlenül, ha az érzelmeidről kell beszélni? Miért utálod, ha mások beszélnek neked az érzelmeikről? Miért negatív ez számodra? Mert ha pl neked annyira nincsenek mély érzelmeid és nem tudod milyen mélyen szeretni, akkor is ha erről beszélnek, akkor az miért nem semleges? Miért érint ez így meg?

A figyelem vágy, az irányítási vágy és a dührohamaid szerintem egy halmazba tartoznak. Lehet félreértem, de olyan mintha ez adna biztonságérzetet neked. Mert ugye ha te irányítod a helyzetet, akkor kevésbé vagy kiszolgáltatva. Az a dühöd ki vagy mi ellen irányul? A szituáció vagy mások vagy magad ellen? Amikor mások bántásáról fantáziálsz, az milyen? Milyen okból bántanád őket? Szórakozásból? Hogy bántanád őket érzelmileg vagy fizikálisan is?

2020. nov. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mert nem értem minek kell hajtogatni. Közben viszonozni sem tudom az érzelmeiket. Amikor kisebb voltam apám lelépett egy másik nőhőz. Anyámnak sokszor fontosabb volt egy tv műsor vagy egy Facebookos játék..még mindig tisztán emlékszem arra hogy amikor megakartam ölelni ellökött magától mert éppen tévét nézett és nem egy ilyen esett volt. Nagyanyám részéről sosem éreztem igaz szeretett...Van egy unokatestvérem aki fiú és egyértelmű azaz szemmel látható a kivételezés irányába. Igaz apámmal tartom a kapcsolatot és nem érzek iránta haragott mégsem tudom őszintén azt mondani hogy "szeretlek" "fontos vagy nekem". Pedig az egész családból vele úgymond a legjobb a kapcsolatom.


Helyzettől függ. Van hogy mások felé de általában olyankor csak a karomba mélyesztem a körmeim. Az nyugtat le mivel ismerve magam simán neki mennék annak a személynek aki éppen feldühített.


Ok nélkül. Élvezeti és szórakozási célból. Fizikálisan.

2020. nov. 19. 12:06
 3/6 A kérdező kommentje:
Ha idegenek mondják akkor nem azért érzem kellemetlennek mert nem érzem igaznak. Akkor attól lesz kellemetlen hogy tudom ezt ők komolyan gondolják úgy hogy én nem érzek semmit írántuk. Egy időben beleestem abba a hibába hogy olykor vissza mondtam/írtam azt hogy szeretlek amit termesztésen elhittek de emiatt túl sok önbizalmat kaptak. A legtöbb ilyen tiltással járt.
2020. nov. 19. 12:09
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyes vagyok. Az, hogy nem kaptál elég szeretet az rád hogyan hat? Vágynál rá és szeretnéd ha most kapnál, vagy nem hiányzik és nem is érted másnak miért fontos? Mennyire van szükségrd olyan kapcsolatokra, amik érzelmeken alapulnak? Szeretnél csak nem tudod kialakítani vagy nem is szeretnél? Milyen egy ideális barátság pl? Ahol nem beszéltek az érzelmekről? Mi a helyzet a gondolatokkal? Mások gondolatait se szereted hallgatni? Unalmasnak tartod amikor mások beszélnek magukról? Témára unalmas?
2020. nov. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem hiányzik. Nem értem másoknak miért hiányzik. Az is kiborit amikor percekig ölelkezni akar valaki...de mivel tudom hogy muszáj tűrni így hagyjuk magunk.


Érzelmi kapcsolatokra? Jó kérdés. Vágyom a társaságra pontosabban arra hogy valakit magam mellé állítsak. De olyan valóban mély érzelmi kapcsolatokra nem törekszem...Bár szeretem elhitetni másokkal hogy ugyan azt keresem mint ők.


Egy ideális barátság? Valami olyan ami unalom űző. Ahol figyelnek rám.


Igen unalmasnak tartom. Legtöbbször érdektelen dolgokat osztanak meg magukról amire senki sem kíváncsi.


Hogy mi nem unalmas? Ha meghallgatnak. Ha panaszkodhatok és aggódnak miattam...ha figyelik mit szeretnék és úgy cselekednek.

Néha gonosznak érzem magam...úgy érzem kihasználok másokat ami miatt az egyik felem talán valami bűntudathoz hasonlót érez...viszont a másik ebben csak örömét leli. Sőt! Élvezi kihasználni más emberek aggódalmát és szeretettét...

2020. nov. 19. 18:44
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyes vagyok. Tehát ha jól értem számodra egy kapcsolat egyetlen lényege az érzelmi oldalát tekintve, hogy a fő téma az a te gobdolataid legyen. És amikor magadról beszélsz, te nem beszélsz az érzelmeidről? Mert pl itt gyakorlatilag azt csinálod, leírod, hogy milyen a lelki állapotod. Ugyanakkor nem érted, hogy másnak mért van rá szüksége. Ez nekem egy ellentmondás, hiszen te neked is szükséged van rá. Igaz nem ugyanazokat az érzelmeket mondod el magadról, mint amit ők mondanak magukról, de te is a lelki állapotodról beszélsz most. Amikor magadról beszélsz, azt mért élvezed? Miért élvezed jobban azt, mint ha mást hallgatnál? A saját gondolataid érdekesebbek tartod, különlegesebbnek tartod magad másoknál? Például írtad, hogy érdektelen dolgokat mondanak magukról. Ha valaki olyan gondolatokat mondani, mint a tied, tehát hasonlítana rád, akkor azt is érdekesnek találnád? Te vagy magad számára a legérdekesebb vagy el tudod képzelni, hogy valakinek a gondolatait érdekesebbnek tartsd, mint a tiédet? És akinek magadról beszélsz, az mindegy hogy kicsoda vagy milyen személyiségű ember? Az a lényeg, hogy meghallgasson? Valóban érzed a bűntudatot a kihasználása miatt, vagy csak egy ilyen reakció benned, ami arra késztet, hogy momdd ezt, hogy szimpatikusabbnak tűnj? Miért jó elhitetni másokkal, hogy te is azt érzed, mint ők? Mi abban a jó? Valamit amúgy mindenképp meg kell játszanod. Tehát valahogy mindenképp színlelned kell hogy így érzel. Mert ez nem fog szimpátiát kiváltani irántad. Ezzel ugye az a gond, hogy neked ez unalmas és gondolom frusztrál tudat, hogy csak azért hogy elfogadjanak úgy kell viselkedned, ahogy nem kényelmes. De mivel erre szükséged van, hogy ne utáljon mindenki ezért muszáj színlelni. Ebben kéne valahogy a szórakozást megtalálnod. Kénytelen vagy másokat meghallgatni, és a semmiről beszélni. Azt tudod még csinálni, hogy olyan társaságot keresel, ahol nem tudom mélyebb gondolatokkal rendelkező emberek vannak. Bár jó kérdés, hogy téged ez szórakoztat e. Ja szóval a színlelésben meg kell találnod a szórakozást, vagy megváltoznod, hogy te is olyan legyél.
2020. nov. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!