Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akik személyiségzavarral...

Akik személyiségzavarral küzdenek, hogyan t udjátok ezt elfogadni?

Figyelt kérdés

Nekem elegem van. Nincs kedvem így élni, egy pokol az életem. Borderline és elkerülő vagyok, plusz ptsd meg depresszió.

Amióta az aszemet tudom, nem történt velem jó dolog. Anyám lelépett kiskorombam, apám és az új nője bántalmaztak, mire felnőtt lettem már addigra bele fáradtam az életembe. Vártam, hogy felnőljek, azt hittem majd ha magam alakíthatom az életem, jó lesz. Erre itt ez a rengetek mentális szarság, ami ellen küzdök, de belefáradtam. Rengeteg energiát tettem abba, hogy normális legyek, de egyszerűen nem tudok az lenni.



2020. nov. 26. 07:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az egyetlen dolog amit meg tudsz próbálni, az a szakember segítsége. Rajtam nem segítettek, én is Borderline vagyok és olyan ingadozásaim vannak, mintha nem is ugyanaz az ember lennék. Gyűlölöm az egészet. Nekem az apám is az, lehet képzelni hogy milyen volt így felnőni. Én már nem reménykedem, még van egy 10 évem max, aztán vége
2020. nov. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Járok szakemberhez...
2020. nov. 26. 08:10
 3/12 anonim ***** válasza:
Hát nekem az tartja kordában, hogy megtanultam le@arni az érzelmeim. Nem tudom neked mi segíthet. Gondolom a szakember nem nagyon tud, azért írtad a kérdést.
2020. nov. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Azt érzem, hogy megpiszkálunk dolgokat a terápián, aztán egyedül maradok az érzéseimmel,amik elviselhetettlenek.
2020. nov. 26. 14:09
 5/12 anonim ***** válasza:
Megértelek. Nekem 3 mentalis bajom van. Bipoláris,kényszerbetegség és még van valami durva ,de a dokim se tudja pontosan. Én borderlinra gondolok. Írhatok privátba ?
2020. nov. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Megértem, hogy ezt érzitek. Én is járok terápiába. Sajnos nekem sem ér sokat.
2020. nov. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én sosem tudtam elfogadni és nem is kell, mert változtatni kell rajta. Nekem a kognitív viselkedésterápia segített (+az, hogy elköltöztem otthonról).

Ha teheted akkor a TB-s orvosoktól menekülj! Olyan orvost keress, aki kifejezetten borderlineosokkal foglalkozik. Én sajnos megjártam a kálváriámat velük, de sok vakvágány és pszichiátriai kezelés után végre egy olyan magándokit találtam, aki egyenrangú félként, emberként kezelt és megerősített abban, hogy a személyiségzavar nem egy állapot, hanem egy betegség, amelyet meg lehet gyógyítani. Csak épp az immunrendszer helyett a pszichének kell pihennie, megerősödnie ahhoz, hogy megküzdésre képes legyen.

2020. nov. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Magánhoz járok, személyiségzavarokra szakosodott a pszichológusom, borderekkel is van tapasztalata. Elötte én is 9 évig a tb alapú ellátásban voltam még ennél is kevesebb sikerrel.


5-ös írj nyugodtan.

2020. nov. 27. 23:34
 9/12 A kérdező kommentje:
6-os,te is Borderlinos vagy? Magán pszichológushoz jársz?
2020. nov. 27. 23:37
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, magánhoz járok. Nem vagyok borderline. Nárcisztikus vagyok. Azért attól mindenkit óva intek, hogy így tegyen különbséget emberek között, hogy ő ez, ő meg az. Nincs két egyforma ember és mindenkinek vannak sérülései. Ezek nem betegségek, hanem állapot, zavar. Bár még a pszichológusok sem tudják milyen egy ép ember. Én mondjuk ennek ellenére nyakig vagyok érzésekkel (pedig a nárcisztikusra ez nem jellemző).
2020. nov. 28. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!