Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy random...

Miért van az, hogy random emberekhez elkezdek ennyire kötődni?

Figyelt kérdés

Tanárhoz (akár nő, akár férfi), osztálytárshoz, szüleim barátaihoz, egyik kollégájához stb. Mindkét nemből.

Kb. rajongás szinten, mint egy tinilány (azt hittem ki fogom nőni, de nem, huszonéves vagyok). Korszakaim vannak, egy ilyen eltart akár évekig is. Ja igen, mindig csak egy személy éritett egy adott korszakban.

Azt is tudom, hogy ilyenkor amiért odavagyok, az nem maga a személy, hanem akit én "hozzáképzelek". Mégis, nem tudok leszakadni róla, de olyan szinten, hogy szeretném, hogyha tetszenék az illetőnek, emiatt próbálok mindenben megfelelni. Van olyan, hogy egész nap az illető megy a fejemben. Ha tudom, hogy találkozni fogunk, akkor izgulok, ideges vagyok.

Miért van ez? Hogy tudom megszüntetni?


2020. nov. 28. 23:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Tudatosítani kell magadban, hogy az illető valószínűleg le sem szar és ha egy álomvilágban élsz, akkor elmegy melletted az élet, amit meg fogsz bánni.
2020. nov. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az a kérdés első körben, hogy ez miért probléma neked, milyen tényleges gondokat okoz?


Mert amúgy ez akár lehetne egy klassz dolog is szerintem.

2020. nov. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2

Abban zavar, hogy továbbra sem tudom, mit akarok, el vagyok veszve, mert mindig másnak (plusz amit képzeltem róluk) akartam tetszeni, megfelelni.

Sajnos hiába tudatosítom, hogy mennyire vesz észre az illető, meg mennyire nem, amíg el tudom képzelni, addig csinálom, utána meg annál rosszabb visszajönni a valóságba.

2020. nov. 29. 00:20
 4/7 anonim ***** válasza:

még 2 vagyok


Az első fele az nem lehet, hogy független kérdés a másodiktól? Biztos amiatt vagy elveszve, mert oda vagy valakiért, nem lehet, hogy amúgy is el lennél és pont ezt a tanácstalanságot töltöd be azzal, hogy valami olyat alkotsz magadhoz, ami vagy hasonló a másik személyiségéhez?


Mert a folytatás meg az, hogy nem sikerül valahogy kapcsolódni ahhoz a valakihez. Amúgy ezek ilyen szerelmi dolgok nálad, vagy csak szimpátia barátság? Ez is keveredik nekem, hogy mi lehet, hol ezt érzem ki abból, amit írsz hol azt.

2020. nov. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Biztos amiatt vagy elveszve, mert oda vagy valakiért, nem lehet, hogy amúgy is el lennél..."

Lehet, hogy amúgy is el lennék veszve. Azért gondoltam erre, mert volt több olyan helyzet is, amikor emiatt döntöttem úgy ahogy. És nem apróbb döntésekben. Utána meg akár évekkel rájövök, hogy lehet, hogy magamtól nem is döntöttem volna úgy.

"Amúgy ezek ilyen szerelmi dolgok nálad, vagy csak szimpátia barátság?"

Magam sem tudom. Nem hiszem, hogy szerelmi dolog, mert nemtől független. Szimpátia barátságnál meg több, mert nem bírok leszakadni róla.

2020. nov. 30. 11:02
 6/7 anonim ***** válasza:
Ők ezt érzik, tudják vagy csak magadban tartod, éled?
2021. febr. 3. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem tudják.
2021. febr. 3. 09:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!