Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Scippa-t kaptam, mire számítsa...

Scippa-t kaptam, mire számítsak az első napokon?

Figyelt kérdés
Nem kaptam mellé nyugtatót. Túlélhető lesz?
2020. dec. 7. 14:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Biztos nem haltak bele, akiknek eddig felírták.
2020. dec. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én escitilt kaptam de a hatóanyag ugyan az. Nem kell nyugtató. A szorongást nagyon felerősitette, volt hogy este felébredtem és szorongtam, izzadtam, libidó csökkenés stb de ez max egy két hétig tart. Simán vállalható. Nem kell túlgondolni..:) Lehet, hogy neked semmi se lesz belőle.
2020. dec. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Huhhú, izgulok hogy milyen lesz, a szorongsoktól félek, amúgy is nagyon meredek gondolatspirálokba tudom magamat rakni. Akkor számoljak azzal, hogy az eddigi fos állapotom, átmenetileg azalá megy? :\ Ez ijesztő. nagyon soknak tűnik a pár hét jelenleg, mikor 1-1 perc is baromi hosszú időnek tűnik mikor lent vagyok. Érted mire gondolok
2020. dec. 7. 19:15
 4/7 anonim ***** válasza:

nem mondtam olyat, hogy számits rá. Inkább arra gondoltam, hogy ne lepődj meg ha átmenetileg rosszabb lesz. Én értem mire gondolsz te sajnos ezt el kell fogadni.


Nekem már semmihez se volt kedvem. Eljártam dolgozni, döglöttem az ágyban és kb ennyi. Most meg már legalább eljutottam az alap céltalan életemhez mikor legalább volt kedvem dolgokat csinálni és motivált voltam.:D


Amúgy ha van kedved, időd stb akkor ajánlom dr daubner béla pszichiáter videóit youtubon. Nekem sokat segitettek arra, hogy lássak utolsó mentsvárat is, hogy hogy jutok ki az ürességből.

2020. dec. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Így estére (keveset aludtam éjszaka, mert mennem kellett a dokihoz reggel, sokkal többet szoktam) eléggé nyugtalan lettem, fáradt vagyok, de éber és szétszórt, jár a lábam folyamatosan, és aggódok az egész szitu miatt. Gondolom részben placebo, fura felfogni hogy ilyen helyzetbe kerültem hogy antidepit szedek, holott évek óta, mikor erről hallottam, magam részéről ellene voltam ezeknek, sose gondoltam volna hogy "szeretnék" szedni ilyeneket. De eljutottunk ide is.

És részben ez a hozzászokás kezdete is, gondolom.

2020. dec. 7. 22:47
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem. Az ssri gyógyszerekre nem lehet rászokni. Vagy nagyon gyengének kell lenned hozzá. Ezek nem xanax fajták. Protokoll szerint szorongó stb embereknek ezt a fajta gyógyszert írják fel elöször. Vagyis kellene. Terhes nők is szedhetik.


Lehet, hogy placebo lehet, hogy nem.:) Én is féltem tőle nagyon a kezdetén. De én úgy voltam vele, hogyha az első egy órában nem kerülök korházba miatta akkor megleszek. Munkában meg lényegében el is feledkeztem ezen kattogni.

2020. dec. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen tudom, a hozzászokás alatt azt értettem, hogy elkezdődik a zsinórok újrahuzalozása a testemben, nem a rászokást :)

Aludtam 10 órát, és még próbáltam ráhúzni 1-2-t, több kevesebb sikerrel, annyira nem volt kedvem kikelni az ágyból, vagy ébren lenni egyáltalán.

2020. dec. 8. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!