Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A Borderlinosok többsége...

A Borderlinosok többsége miért nő ?

Figyelt kérdés
Az összes borderlinos akit olvastam itt neten az mind nő. Érdekelne,hogy férfi miért nincs,vagy alig van köztük. Neten is azt írják,hogy többsége nő.
2020. dec. 8. 06:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem jelent semmit, hogy mit olvastál.

A valóság egész más.

2020. dec. 8. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Egyrészt szerintem azért is van ez, mert a nők jobban megnyilnak, szeretik kibeszelni a problémákat és segítségét kérni, előbb öntik ki a szívüket akár gykn akár a "valóságban". Előbb is fordulnak szakemberhez. Valamiért, észrevételeim szerint a férfiak nem lelkiznek, nem "nyavalyognak" és a legtöbbnek mintha szégyen lenne segítséget kérni, akkor sem szólnak ha szükség lenne rá, ezért lehet az hogy itt gykn többet olvasol nőkről mint férfiakról. Talán ez nevelés kérdése úgymond.


Másik, amit fontos kiemelni, hogy a nőknél ez előbb mutatkozik, vagy hát jobban kijön, bizonyos hormonális hatások miatt is. Nekem több olyan nő ismerősöm van, akiknek a borderline zavarok pl fogamzásgátló szedés után kezdtek jelentkezni, illetve erősebbek a tünetek közvetlen menstruáció előtt és alatt. Hát nem tudom mennyire lehet összefüggés a kettő között, de biztosan van valami, mert ezt már nagyon megfigyeltem.

2020. dec. 8. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Több tényező is lehet, a férfiak általában a borderline testvérében jeleskednek, narcisztikus sz.zavarban
2020. dec. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Tessék, itt vagyok, borderlineos és férfi. A megnyílásról meg annyit, hogy annyi kérdést írtam már ki magamról erre az oldalra, hogy ihaj. Max nem reklámozom benne, hogy borderlineos vagyok.
2020. dec. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
4-es. Mik a tüneteid ? Azert érdekelne,mert én is férfi vagyok és border gyanus.
2020. dec. 8. 10:40
 6/12 anonim ***** válasza:

5


Nekem is van diagnózis róla (30f), de valójában ADHD-t nézték annak.

2020. dec. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem is van pszichiátriai múltam és sokkal több a női borderes akikkel találkoztam .
2020. dec. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Neveltetés kérdése.


Természetesen vannak borderline férfiak, ahogy nárcisztikus személyiségzavaros nők is. Mégis megfigyelhető, hogy ugyanazok a traumák a férfit nárcisszá, a nőt borderré teszik általában.

2020. dec. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%
Amúgy a válasz az a kérdésedre, hogy a nők átlagos érzelmi stabilitása alacsonyabb a férfiakénál. Lásd Big Five-modell.
2020. dec. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Blau Kind ***** válasza:
Azért mert a férfiak statisztikailag kevesebbszer járnak orvoshoz.
2020. dec. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!